Hoe gaan we om met Coronatopics?

Hoe moeten we als forum omgaan met Coronatopics en het vaccinatie-topic??

  • * We wijzigen niets en staan alles toe.

    Stemmen: 13 27,7%
  • * We sluiten het Coronavaccintopic maar laten verder alles toe.

    Stemmen: 0 0,0%
  • * We verplaatsen het Coronavaccin topic naar het "onzin" subforum.

    Stemmen: 8 17,0%
  • * We sluiten de bestaande coronatopics en verbieden nieuwe coronatopics.

    Stemmen: 8 17,0%
  • * We sluiten de bestaande coronatopics en verbieden Corona als gespreksonderwerp.

    Stemmen: 18 38,3%

  • Totaal aantal stemmers
    47
  • Opiniepeiling gesloten .
Status
Niet open voor verdere reacties.

Eik

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Tripreporter
Lieve forumleden,

Zoals jullie hebben gemerkt is Corona een onderwerp dat regelmatig heeft geleid tot verdeeldheid binnen onze community. Dit komt het meest tot uiting in het topic over het Coronavaccin. Voor- en tegenstanders van vaccinatie vliegen elkaar regelmatig in de haren, feitelijke onwaarheden worden verkondigd en frustratie viert hoogtij.

We hebben al eerder besproken of het een goed idee zou zijn om dit topic te sluiten omdat het voor zoveel frustratie en verdeeldheid zorgt. We hebben er destijds voor gekozen het topic open te houden om mogelijke argwaan en complottheorieen geen verdere voedingsbodem te geven en iedere drugsgebruiker op dit forum de kans te geven zijn of haar mening te uiten.

Het is duidelijk dat een aantal voor- en tegenstanders van het vaccin zich bewust terug hebben getrokken uit de discussie. Toch blijft het topic actief met verdeeldheid tot gevolg. We zijn op dit forum niet vies van een afwijkende mening maar de mate waarin in dit topic harde wetenschappelijke bewijzen worden genegeerd zijn ons inziens contraproductief voor het imago van het forum en onze tweede doelstelling om "drugsgebruik te destigmatiseren in de samenleving".

We willen met deze poll jullie mening vragen over hoe we om moeten gaan met Corona als onderwerp en het Coronavaccin topic in het bijzonder. We nemen naar aanleiding van dit topic een beslissing als modteam waarin we jullie antwoorden meewegen. Dat we jullie mening opvragen wil dus niet zeggen dat we blind de "meeste stemmen volgen".

Ook binnen ons team hebben we verschillende inzichten over Corona en het vaccin. We hebben moderators die wel en moderators die niet zijn gevaccineerd. Gelukkig hebben we hier nog nooit onenigheid of conflict over gehad binnen het team.

We merken dat veel van de discussies niet zozeer gaan over meningen maar over een verschil van inzicht wat feitelijk waar is. Als modteam hebben we niet de tijd en motivatie om hierover elke keer de discussie aan te gaan. Dit topic is ook niet bedoeld om die discussie opnieuw te gaan voeren. Toch willen we aangeven waarvan wij als staf denken dat er algemene consensus bestaat in de maatschappij en de wetenschap, de zogenaamde feiten;

* Covid is ernstiger en dodelijker dan griep.
* Het Coronavaccin is grotendeels veilig maar geeft regelmatig milde en in zeer uitzonderlijke gevallen ernstige bijwerkingen.
* De langetermijneffecten van het vaccin zijn onbekend. De lange termijn effecten van Covid zijn ook onbekend. Experts verwachten dat de lange termijn effecten van Covid ernstiger zijn.
* Ook gevaccineerde personen kunnen besmet raken en Covid overdragen (deze kans is nu circa 50% van die van een ongevaccineerde)
* Ook gevaccineerde personen kunnen ernstig ziek worden of overlijden aan Covid (deze kans is circa 5% van die van een ongevaccineerde)
* Het vaccin is minder effectief aan het worden als het gaat om besmettingen en het overdragen van het virus. Het vaccin is onverminderd effectief in het voorkomen van ernstige ziekte/dood.

We hopen dat we, samen met jullie, het weer kunnen hebben over drugs, harm reduction en de leuke dingen in het leven. Wat ons betreft is ieder lid welkom en verdient iedereen het om met respect behandeld te worden ongeacht je mening over Corona of het vaccin.

Heel veel liefde,
Namens het hele moderator-team
Eik
 
Laatst bewerkt:

Eik

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Tripreporter
Thanks @De Dunne !


Ik hoop idd dat dit niet OOK zo een corona-ruzie topic wordt,
Dat zou ik echt heel jammer vinden. De intentie is juist om de verdeeldheid binnen onze maffe community te verminderen en toch duidelijk aan te geven wat we als DF staf zien als de feiten.
Onze persoonlijke meningen hebben we hierbij, zoveel als mogelijk, buiten beschouwing gelaten.
 

Zanza

DF-koning
Goed van jullie dat er overleg heeft plaats gevonden.
Prachtig verwoord weer hoor @Eik . Duidelijk, krachtig en gewoon netjes!

Ik hoop idd dat dit niet OOK zo een corona-ruzie topic wordt, dus daar moet we ons allemaal even aan houden. 👍
Ik sluit me hier volledig bij aan. Iedereen, ook de mods uiteraard, hebben wel gemerkt dat oa ik op een gegeven moment het topic ben gaan gebruiken waarvoor het niet bedoeld is, precies om de redenen die @Eik omschrijft. Niet om te lopen kloten, maar het werd een ergenistopic met discussies die vervelend waren en geen doel meer had.

Ik zal mn stem uitbrengen iig. Dank voor deze opties!
 

Dirkdirk

DF-koning
Ik vond het altijd wel geestig die corona topics, een soort illegale kippengevechten. Maar je hebt gelijk. Dit kan niet de bedoeling zijn. Maar in onzin gelden er geen regels. Een duister niemandsland waar diegene die er zijn geweest nooit meer helemaal zijn teruggekeerd. Dus dan laten we daar lekker onze kippen los.

Rutte zei ooit: "doe normaal!" en "pleur op!" En daarmee vat je het gewoon in één keer samen.
 

De Zeemeerman

Badass junkie
Goed dat dit besproken wordt en er eigen inbreng is! 👍
Er moet gewoon over gepraat kunnen worden maar laten we netjes blijven en elkaar respecteren.
Er mag wat mij betreft eerder gewaarschuwd worden als men gaat ruziën i.p.v. discussiëren en er teveel op de persoon gespeeld wordt.

De Corona pandemie is nu eenmaal een groot onderdeel geworden van ieders leven en veroorzaakt veel stress, het is goed als er hier over gepraat kan worden

Idee: een centraal onderwerp met verschillende subonderwerpen

Het grote Corona topic
-vaccins
-stress
-hoe beïnvloed het jouw leven
Etc
 

Zanza

DF-koning
Idee: een centraal onderwerp met verschillende subonderwerpen

Het grote Corona topic
-vaccins
-stress
-hoe beïnvloed het jouw leven
Etc
Dit vind ik een best aardig idee inderdaad. Covid is meer dan het virus. Discussies kunnen gaan over verschillende onderdelen van covid, zonder dat dat elkaar snijdt.
 

ljuv

DF-koningin
Het virus is onverminderd effectief in het voorkomen van ernstige ziekte/dood.
Het vaccin* (om even bij de feiten te blijven😜)

We hopen dat we, samen met jullie, het weer kunnen hebben over drugs, harm reduction en de leuke dingen in het leven. Wat ons betreft is ieder lid welkom en verdient iedereen het om met respect behandeld te worden ongeacht je mening over Corona of het vaccin
Al vind ik @Knuffelpanda 's idee sympathiek, omdat ik ook denk dat alles gezegd moet kunnnnnnen worden, denk ik wel dat het vet veel gezelliger is als dit bovenstaande de essentie blijft van het forum... En corona is toch zoooo ongezellig.
Discussies kunnen gaan over verschillende onderdelen van covid, zonder dat dat elkaar snijdt.
Want dit is vgm wel geprobeerd, maar nooit echt goed gelukt...

moderatorfeestjes
Sexy (ook als het om modder-eters-feestjes gaat).
 

Eik

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Tripreporter
Het vaccin* (om even bij de feiten te blijven😜)
whoopsie... toch maar even aangepast. Wil het ook niet op mijn geweten hebben dat mensen gaan denken dat virussen goed voor je zijn. Je weet het maar nooit tegenwoordig... :sweatsmile:

Danku. Doet mij deugd.

Verder geen slecht woord over @Eik 's uitgebreide toelichting bij de poll. Ken me er heulemaal in vinden en goed dat ook bepaalde feitelijkheden even zijn aangehaald, vooral ook voor stille meelezers🙏🏻
Thanks!
 

Zanza

DF-koning
Wil het ook niet op mijn geweten hebben dat mensen gaan denken dat virussen goed voor je zijn. Je weet het maar nooit tegenwoordig... :sweatsmile:
Maar goed dat je snel ontmaskerd bent idd. Een manipulatieve modder-eter kunnen we er niet bij hebben in deze discussie 😅
 
  • Haha
Waarderingen: ljuv

ljuv

DF-koningin
Ik zag t ook maar ik wilde niet muggenziften 😁
Hahaha, ja, nou, sorry ik was gewoon in de war en als ik dat ben kunnen anderen het ook zijn en voor je het weet is er weer een gigantische discussie met bronnen die niet bestaan over de effectiviteit van een virus wat duidelijk niet het doel is van dit topic en ik had geen oog dichtgedaan als ik dat op mn geweten had gehad.

Verder ook heulemaal geen probleem met muggenziften eigenlijk dus vergeet de sorry😜
 

Mevrouw Pløp

DF Staff
Forumleiding
Moderator
Nu wordt het menens. Mevrouw plop gaat haar laptop opstarten 👏👏
Dat doe ik echt zelden, dus beware! Eerst plassen en thee zetten, en eigenlijk moet ik nog naar een borrel.

Bij nader inzien word het misschien morgen.

@Eik, wordt ik gelyncht als ik een idee opper wat niet in de opties staat? Dan weet ik vast hoe hard ik moet rennen 😬
 
  • Like
Waarderingen: ljuv

De Zeemeerman

Badass junkie
Hahaha, ja, nou, sorry ik was gewoon in de war en als ik dat ben kunnen anderen het ook zijn en voor je het weet is er weer een gigantische discussie met bronnen die niet bestaan over de effectiviteit van een virus wat duidelijk niet het doel is van dit topic en ik had geen oog dichtgedaan als ik dat op mn geweten had gehad.

Verder ook heulemaal geen probleem met muggenziften eigenlijk dus vergeet de sorry😜
Ik bedoelde niet dat jij zeurt hoor, ik vind mezelf al snel een zeur die valt over elk klein foutje 😁heel goed punt ja de mogelijke verwarring 👍
Ik snapte dat t een foutje was maar tis nu zo’n gevoelig onderwerp dus beter zorgen voor zo min mogelijk verwarring.
Dat is er tenslotte al genoeg 😬
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Bovenaan