Abrupt stoppen met heroïne (verslaving)

Shakti

Newbie
Hallo leden van DF.

Ik lees al een paar jaar mee maar heb nooit echt de moeite genomen om een account aan te maken.
Tot nu;

Ik ben inmiddels zo'n 2 jaar verslaafd aan de dope.
En heb in die tijd meerdere pogingen genomen om te stoppen, omdat ik mij wel degelijk realiseerde dat het allemaal uit de hand aan het lopen was. (qua gebruik, maar ook op psychosociaal vlak)

Ik ben jammer genoeg nooit verder gekomen dan 12 weken clean.
Ik heb het ook iedere keer op eigen houtje gedaan allemaal, omdat ik er met instanties gewoon niet uit kwam.

Totdat ik inmiddels 3 maanden geleden eindelijk de knoop doorhakte om mij op te laten nemen in een specialistische afkickkliniek (tenminste dat dacht ik) alleen is het hier toe dus nooit gekomen. Er zijn een paar grove fouten gemaakt door deze instantie waar ik mij allereerst wilde aanmelden, kwalijk genoeg om mij ook niet meer veilig bij hen te voelen.

Enfin, om een lang verhaal kort te maken/of toch lang haha!; ik heb gezocht naar een alternatief voor deze instelling/kliniek en heb er (mede door de topics en reacties op DF te lezen, de ervaringen en zoal) dan eindelijk een gevonden in het zuiden van het land. Zij bieden een behandeling van alles bij elkaar bijna 6 maanden aan. En ik denk dat ik dat ook echt wel nodig heb, iets van lange termijn dus. Ik heb al een telefonische intake gehad, en heb eindelijk(!) dan een intake aldaar, aankomende week, 't is voor mij een stuk reizen (ik kom uit Rotterdam) en het zit in de buurt van Limburg, dus ik ben zo een á twee dagen kwijt (ik blijf daar overnachten in een hotel) alleen moet ik wel in staat zijn om naar deze voor mij hele belangrijke afspraak te kunnen gaan. En helaas; als ik niet gebruik word ik echt dood & doodziek en ben ik niet instaat om te functioneren, of om te werken, of om wat dan ook te doen, en nu wil het net dat mijn huidige ehmmm.. 'leverancier' plotseling is weggevallen, ik heb geen idee wat er gebeurd is maar dat is verder niet belangrijk; het lijkt er op dat ik al eerder aan mijn 'detox' ga beginnen, door de huidige omstandigheden zeg maar, alleen ben ik daar dus totaal niet voorbereid (duh), en ervaar ik nu een lichte paniek.. Want ik weet precies wat er over een paar uur vanaf nu gaat gebeuren. Ik heb juist precies nu geen methadon meer, dus kan dat ook niet nemen en het afbouwen zoals ik eerder heb gedaan, en ik heb ook niets in huis om de CT verschijnselen te dempen. Enkel een paar diazepammetjes, en wat L-tyrosine van de vorige keer, geen hasj, geen andere supplementen, en geen immodium, dus het wordt kotsen en kotsen, en jammeren en als het echt heftig genoeg is lig ik letterlijk te rollen over de grond vannacht van het ongemak.

Ik heb een verslaving van ruim 1 gram (sterke, onbewerkte!) Turkse dope, maar het wil soms ook wel eens 1,5 per dag zijn (roken) en mijn afhankelijkheid is de laatste weken zo sterk geworden dat ik de restless legs/arms 'snachts (dus tussen het gebruik door) al begin te merken, terwijl dit normaal 48 uur duurde na de laatste hit, dus ehhm, ja paniek. Ik denk dat het deze keer echt heel heftig gaat worden en voel het ook al in mijn maag, misselijk en geen eetlust (3 of 4 dagen maar niet eten?) en ben heel rusteloos, ik word zonder dat spul echt helemaal krankjorum zeg maar, dus ik twijfel nu over wat ik moet doen, ik heb geen andere adresjes meer (en dat is misschien maar goed ook) maar ik weet eerlijk gezegd niet of ik het ga trekken allemaal (ik heb ook mentale én fysieke issues) en ik weet niet wat ik moet doen. Wat is het verstandigste? Moet ik op een gegeven moment de huisartsenpost bellen, en mij alsnog bij een crisisopvang laten opnemen oid? Alleen zie ik daar enorm tegenop omdat ik dan met dezelfde (zeer waarschijnlijk) instantie krijg te maken die mij nu al 3 maanden met mijn ziel onder mijn arm hebben rond laten lopen, en ik heb donderdag die intake bij die alternatieve (goede) kliniek, en wil daar toch naar toe kunnen, maar lukt dit wel als ik in zo'n crisisopvang zit? En is het anders niet mogelijk om mij bij een kliniek/crisisdienst elders in het land op te laten nemen? Ik ben nog maar begin 20, maar mijn gezondheid is best wel hard naar de kl*te gegaan de afgelopen 2 jaar. Is het wel veilig om thuis die CT weer te doen?

Al m'n plannen vallen weer eens in duigen door die helse t*ring zooi. Zijn er maatregelen die ik kan treffen om in ieder geval de aankomende nacht te overleven zonder dat ik de crisisopvang hoef te bellen? Wat zijn jullie ervaringen of tips met betrekking tot het plotselinge cold-turkey gaan, of jullie ervaringen in een crisisopvang (voor drugsverslaving dan wel) Ik ben bang dat als ik straks wanhopig genoeg raak ik naar de stad ga en in Noord of West maar willekeurige shady types ga benaderen met de vraag of ze bruin kunnen regelen, en tsja het is super triest maar ik heb er vrijwel alles voor over, behalve stelen en moorden oid, maar de rest? Ja, alles voor die 'fix' toch.

Ik wil heel graag stoppen en m'n leven weer op de rails krijgen, want ik heb nog genoeg te bieden, en ben gewoon zwaar in de knoop geraakt door shit van vroeger, en de nieuwe trauma's en andere ehh.. minder leuke ervaringen die ook het dope gebruik met zich mee heeft gebracht de laatste 2 jaar. En de dope, ondanks dat ik het ook zo vurig haat, ben ik er ook heel erg verliefd op, de manier waarop het gewoon alle pijn - mentale én fysieke - wegneemt, en hoe het mijn gedachten wegneemt, want het gaat ook maar door en door van binnen, het is het perfecte medicijn.. Maar het wordt ook mijn dood, vroeg of laat, in ieder geval. Het wordt alleen maar erger en erger, en ondanks dat ik zo graag van die zooi af wil, twijfel ik er nu wel effies aan of het me echt gaat lukken - zelfs al laat ik mij 6 maanden of 12 maanden opnemen - want zoals ik nu op dit moment ben weet je, zoals ik mijzelf nu zie, zo enorm wanhopig en in alle staten voor die ene fix, weet ik niet of het een realistische gedachte is dat ik ooit clean ga worden, een leuke jongen ontmoet en misschien kids ga hebben, want ook het huisje-boompje-beestjes scenario is ergens wel een droom, ondanks dat ik me zo ''kick-ass'' voordoe naar iedereen... oh en een normale job, ik wil zo graag een normaal leven, maar die verslaving is ook zo sterk, ergens voelt het alsof ik nu net zo goed helemaal kan stoppen en de handdoek maar in de ring moet gooien, want als deze shit zo'n macht over mij heeft.... Is het dan niet eigenlijk gewoon hopeloos, ik bedoel, hoeveel van de heroïne junks stoppen er nu echt permanent mee? Wat, zo'n 5%? What are the odds... Ik weet het niet meer.

En nu?
 

poppy

Experimenterende gebruiker
hey hoe gaat het er nu mee? ben je de nachten nog door gekomen? wat ontzettend naar zeg ! ik ben zelf 21 en verslaafd geweest aan fentanyl en weet precies hoe je je nu voelt of toen voelde iniedergeval ik zou er alles aan doen om methadon of suboxone te gaan starten en ga weer je leven opbouwe ! dat helpt mij ook enorm ik werk weer en ben weer met rijles begonne zie weer veel mensen en voel me zo veel beter als je er eenmaal uit bent begint het leven weer nu sta je stil ik ben een jaar verslaafd geweest eraan en het voelt echt alsof ik dat jaar overgeslagen heb zegmaar nou als je nog iemand wilt om te praten of iets of tips of gewoon wat wilt delen ik ben altijd bereid om met lotgenoten te praten succes en beterschap !
 

Shakti

Newbie
Hi Poppy,

Dankje voor je berichtje!

Ik ben op dit moment weer okay (niet clean) maar een aantal dagen goed ziek geweest en ik was op zijn zachtst gezegd nogal 'out of it', zeg maar.

Ik heb 3 of 4 dagen nauwelijks gegeten en ook weinig geslapen. Ik was ook heel erg rusteloos, vooral in mijn armen en benen. Ik kon maar niet stil zitten of ontspannen en zat de hele tijd te shaken. 4 dagen lang trillen, rekken en strekken zorgde op een gegeven moment echt voor heel veel spierpijn en ik kon na 4 dagen nauwelijks nog lopen. Het bleef maar gaan. Eten wilde niet lukken. Koude rillingen, kippenvel, gevoelens van wanhoop. Deze keer gelukkig niet zo veel last gehad van braken/misselijkheid.

Ik ben niet naar mijn intake geweest.

Maar dat was niet uit onwil, ik werd een dagje van te voren gebeld met de mededeling dat het door 'onvoorziene omstandigheden' niet door kon gaan. Het is nu naar (deze) aankomende week verzet.

Ik hoop echt dat ze me daar kunnen helpen.

Het zou dan de bedoeling zijn dat ik de detox zelf thuis doe. (deze instelling heeft helaas geen faciliteiten voor een heroine detox) En dat ik het dan zo zou plannen dat ik 14 dagen voor de daadwerkelijk opname begin met een afbouwschema en het dan via de meeth afbouw gedurende die dagen, zodat ik op de dag van opname helemaal 'clean' ben van de dope en verder geen hele heftige ontwenningsverschijnselen meer ga hebben. Ik heb het op die manier eerder dit jaar al eens gedaan (en met wat supplementen en gezonde voeding om het zoveel mogelijk te beperken allemaal, die WD's, 'Thomas recipe' o.a helpt bij mij erg goed.) en dat ging eigenlijk best wel okay, behalve dat ik me wat lamlendig voelde een paar weken ben ik verder niet echt dopesick geweest. Het is op die manier ten minste dragelijk. Maar dat je je niet super gaat voelen is niet meer dan normaal wanneer je van die zooi afkomt. Dat hou je niet tegen. Maar als je de juiste spullen in huis hebt en je je goed hebt kunnen voorbereiden is het wel een stukje prettiger allemaal. Ik heb liever dat ik me verspreid over een week of twee een beetje futloos, ziekjes en down voel dan dat ik in een keer die 72 uur zwaar ziek ben en helemaal naar de kl*te ga en het gevoel heb dat ik op ieder moment het loodje kan leggen.

Ik ben zelf heel huiverig over Methadon en suboxone, als in het dagelijks gaan gebruiken als onderhoudsmedicatie. Meeth doe ik enkel zo heel af en toe wanneer ik blut ben/niet kan scoren/niet kan gebruiken. En ik heb het dan eens gebruikt om af te kicken door het met de meet af te bouwen, maar nooit langer dan 10 dagen achter elkaar, en vrij lage doseringen. Ik wil het liefst gewoon helemaal clean zijn. En als ik op Metha over zou gaan ruil ik (ergens wel) de éne verslaving in voor de andere, plus ik zit er aan vast en moet het een paar keer per week gaan ophalen, en het beperkt mij in die zin in mijn vrijheid, en dat zie ik echt niet zitten. Metha & subox zie ik echt als een last resort, als het echt niet wil lukken met clean blijven straks of als ik toch weer teveel trek ga krijgen dan sta ik er wel voor open, subs bijv. Maar nu nog niet, ik heb nog nooit enige vorm van therapie of behandeling gehad voor mijn verslaving of de sh*t die in mijn jeugd gebeurd is. Ik wil dat eerst een kans geven.

Mocht dat toch niet lukken of helpen of onvoldoende zijn, dan overweeg ik de medicatie.
Ik ben niet anti-meeth of anti-sub of zo hoor, helemaal niet, ik ben blij dat het bestaat en dat het hier in NL allemaal mogelijk is. En dat het een hoop mensen de kans geeft om weer een beetje okay te worden en dingen weer op de rails te krijgen zodat ook zij de kans krijgen om een normaal leven te hebben.

Ik ben blij dat het jou heeft geholpen @poppy en dat het je is gelukt om met die sh*t te stoppen en dat je nu clean bent.
Echt respect! :praying: (En hou vol! :shamrock:)

Ja ik begrijp denk ik wel wat je bedoeld met dat het voelt alsof je het jaar waarin je gebruikte eigenlijk hebt overgeslagen of hebt gemist. Je was er tenslotte niet helemaal bij. En dat heb ik ook wel. Veel dingen ook vergeten, geheugenverlies etc. De korte periodes dat ik clean was had ik dat ook. Ik kwam weer helemaal tot leven zeg maar en ik voelde me ook zoveel beter, dat was voor de mensen om mij heen ook duidelijk merkbaar. Na een week of twee clean zijn vertelde verschillende mensen al dat ze me er beter vonden uitzien en dat ik weer kleur op mijn gezicht had en weer leven in mijn ogen had. En dat ik vrolijker was. Bizar toch wel, dat ik ondanks dat toch iedere keer weer naar die dope grijp. Ik wil echt stoppen met deze sh*t. Ik ben het zo zat. Drugs heeft al zoveel van mijn leven gegijzeld. Voor de dope was het coke... daarvoor speed en X. Daarvoor veel blowen.. Ik heb mijn lichaam en brein (en geest!) nauwelijks rust gegeven in deze laatste 8 jaar of zo. Geen kans om te herstellen. En dat wordt nu echt wel eens tijd. Ik bedoel 't is echt geen wonder dat ik zo f*ck'd up ben. :mrgreen:

Ik ken verder geen andere verslaafden, niet persoonlijk in ieder geval, dus ik heb niet echt iemand om over deze dingen te praten. De mensen met wie ik wel kan praten weten gewoon niet zoveel over verslaving en begrijpen het niet zo. Dus dan kan het soms lastig zijn. Ik ben verder ook niet super sociaal online, weet niet zo waar ik moet beginnen om met mensen in contact te komen zodat ik wat kan chatten of kletsen, niet per sé alleen over verslaving, ik bedoel gewoon van alles en nog wat, iets laagdrempelig, elkaar een beetje support bieden of zo, whatever. Misschien Reddit? Ik weet het niet zo, ben wat shy.

Shakti.
 

poppy

Experimenterende gebruiker
hey ik heb je een prive berichtje gestuurd als je nog intresse hebt om te chatte :wink:
 

Jan1985

Newbie
Hi Poppy,

Dankje voor je berichtje!

Ik ben op dit moment weer okay (niet clean) maar een aantal dagen goed ziek geweest en ik was op zijn zachtst gezegd nogal 'out of it', zeg maar.

Ik heb 3 of 4 dagen nauwelijks gegeten en ook weinig geslapen. Ik was ook heel erg rusteloos, vooral in mijn armen en benen. Ik kon maar niet stil zitten of ontspannen en zat de hele tijd te shaken. 4 dagen lang trillen, rekken en strekken zorgde op een gegeven moment echt voor heel veel spierpijn en ik kon na 4 dagen nauwelijks nog lopen. Het bleef maar gaan. Eten wilde niet lukken. Koude rillingen, kippenvel, gevoelens van wanhoop. Deze keer gelukkig niet zo veel last gehad van braken/misselijkheid.

Ik ben niet naar mijn intake geweest.

Maar dat was niet uit onwil, ik werd een dagje van te voren gebeld met de mededeling dat het door 'onvoorziene omstandigheden' niet door kon gaan. Het is nu naar (deze) aankomende week verzet.

Ik hoop echt dat ze me daar kunnen helpen.

Het zou dan de bedoeling zijn dat ik de detox zelf thuis doe. (deze instelling heeft helaas geen faciliteiten voor een heroine detox) En dat ik het dan zo zou plannen dat ik 14 dagen voor de daadwerkelijk opname begin met een afbouwschema en het dan via de meeth afbouw gedurende die dagen, zodat ik op de dag van opname helemaal 'clean' ben van de dope en verder geen hele heftige ontwenningsverschijnselen meer ga hebben. Ik heb het op die manier eerder dit jaar al eens gedaan (en met wat supplementen en gezonde voeding om het zoveel mogelijk te beperken allemaal, die WD's, 'Thomas recipe' o.a helpt bij mij erg goed.) en dat ging eigenlijk best wel okay, behalve dat ik me wat lamlendig voelde een paar weken ben ik verder niet echt dopesick geweest. Het is op die manier ten minste dragelijk. Maar dat je je niet super gaat voelen is niet meer dan normaal wanneer je van die zooi afkomt. Dat hou je niet tegen. Maar als je de juiste spullen in huis hebt en je je goed hebt kunnen voorbereiden is het wel een stukje prettiger allemaal. Ik heb liever dat ik me verspreid over een week of twee een beetje futloos, ziekjes en down voel dan dat ik in een keer die 72 uur zwaar ziek ben en helemaal naar de kl*te ga en het gevoel heb dat ik op ieder moment het loodje kan leggen.

Ik ben zelf heel huiverig over Methadon en suboxone, als in het dagelijks gaan gebruiken als onderhoudsmedicatie. Meeth doe ik enkel zo heel af en toe wanneer ik blut ben/niet kan scoren/niet kan gebruiken. En ik heb het dan eens gebruikt om af te kicken door het met de meet af te bouwen, maar nooit langer dan 10 dagen achter elkaar, en vrij lage doseringen. Ik wil het liefst gewoon helemaal clean zijn. En als ik op Metha over zou gaan ruil ik (ergens wel) de éne verslaving in voor de andere, plus ik zit er aan vast en moet het een paar keer per week gaan ophalen, en het beperkt mij in die zin in mijn vrijheid, en dat zie ik echt niet zitten. Metha & subox zie ik echt als een last resort, als het echt niet wil lukken met clean blijven straks of als ik toch weer teveel trek ga krijgen dan sta ik er wel voor open, subs bijv. Maar nu nog niet, ik heb nog nooit enige vorm van therapie of behandeling gehad voor mijn verslaving of de sh*t die in mijn jeugd gebeurd is. Ik wil dat eerst een kans geven.

Mocht dat toch niet lukken of helpen of onvoldoende zijn, dan overweeg ik de medicatie.
Ik ben niet anti-meeth of anti-sub of zo hoor, helemaal niet, ik ben blij dat het bestaat en dat het hier in NL allemaal mogelijk is. En dat het een hoop mensen de kans geeft om weer een beetje okay te worden en dingen weer op de rails te krijgen zodat ook zij de kans krijgen om een normaal leven te hebben.

Ik ben blij dat het jou heeft geholpen @poppy en dat het je is gelukt om met die sh*t te stoppen en dat je nu clean bent.
Echt respect! :praying: (En hou vol! :shamrock:)

Ja ik begrijp denk ik wel wat je bedoeld met dat het voelt alsof je het jaar waarin je gebruikte eigenlijk hebt overgeslagen of hebt gemist. Je was er tenslotte niet helemaal bij. En dat heb ik ook wel. Veel dingen ook vergeten, geheugenverlies etc. De korte periodes dat ik clean was had ik dat ook. Ik kwam weer helemaal tot leven zeg maar en ik voelde me ook zoveel beter, dat was voor de mensen om mij heen ook duidelijk merkbaar. Na een week of twee clean zijn vertelde verschillende mensen al dat ze me er beter vonden uitzien en dat ik weer kleur op mijn gezicht had en weer leven in mijn ogen had. En dat ik vrolijker was. Bizar toch wel, dat ik ondanks dat toch iedere keer weer naar die dope grijp. Ik wil echt stoppen met deze sh*t. Ik ben het zo zat. Drugs heeft al zoveel van mijn leven gegijzeld. Voor de dope was het coke... daarvoor speed en X. Daarvoor veel blowen.. Ik heb mijn lichaam en brein (en geest!) nauwelijks rust gegeven in deze laatste 8 jaar of zo. Geen kans om te herstellen. En dat wordt nu echt wel eens tijd. Ik bedoel 't is echt geen wonder dat ik zo f*ck'd up ben. :mrgreen:

Ik ken verder geen andere verslaafden, niet persoonlijk in ieder geval, dus ik heb niet echt iemand om over deze dingen te praten. De mensen met wie ik wel kan praten weten gewoon niet zoveel over verslaving en begrijpen het niet zo. Dus dan kan het soms lastig zijn. Ik ben verder ook niet super sociaal online, weet niet zo waar ik moet beginnen om met mensen in contact te komen zodat ik wat kan chatten of kletsen, niet per sé alleen over verslaving, ik bedoel gewoon van alles en nog wat, iets laagdrempelig, elkaar een beetje support bieden of zo, whatever. Misschien Reddit? Ik weet het niet zo, ben wat shy.

Shakti.
Hoi shakti, ik heb je hele verhaal (en ) allemaal goed doorgelezen en ik begrijp je heel goed meid. Ik heb zo ongeveer hetzelfde meegemaakt en weet wat voor ellende het allemaal met zich mee brengt. Ik ben inmiddels al bijna 2 maand clean maar loop inmiddels wel bij VNN. Ik krijg daar methadon. Ik heb ongeveer 6 jaar cocaïne gebruikt ( gerookt) en ben daarna ( ongeveer 2 jaar later) met heroïne begonnen. Ook gerookt..... gelukkig ben ik nu van beide af, maar zit helaas nog wel Aan de methadon.....ik wil je graag advies/ tips geven hoe je het beetje bij beetje kunt afbouwen, maar helaas werkt niet elke lichaam hetzelfde. Dus als ik je ergens bij kan helpen of als je iets wilt weten dan hoor ik het graag. Hoop dat het inmiddels wat beter met je gaat. M.v.g jan
 
Bovenaan