onwetendheid is gevaarlijker dan drugs

  • Onderwerp starter Onderwerp starter poe
  • Startdatum Startdatum

poe

Newbie
ik heb net met de nodige verbazing verschillende topics doorgebladerd.. Op zich is het idee om ervaringen uit te wisselen en vragen de beantwoorden helemaal goed. Ik heb ook een aantal mooiw stukjes gelezen. Its waar mensen wat aan hebben.
Maar ik vind er toch vooral veel onzin tussen staan, vooroordelen waar miijn overgrootmoeder nog een puntje aan kan zuigen. Verhalen van mensen die 1 gram pure coke kopen en er dan een goedje bijkrijgen om het te mengen. Of mensen die denken dat coke altijd met acceptabele middelen word versneden. (Weekmakers voor kunstof, bloedvatverwijders, hartritmestoornispillen. alllerlei andere medicatie, maar ook daadwerkelijk verbrijzeld glas zijn niet ongewoon) Helaas zijn poedertjes als meel ongeschikt om te versnijden. ze zijn wel heel onschadelijk, maar geven een enorme koek in je neus.
Maar ook adhders die verbaasd lijken dat ze relaxed worden van speed.(amfetamine, niet methamphetamine) worden. vraag nog eens goed ara wat ritaline is en hoe te gebruiken. Als je er van instort is je doxering te hoog, gebeurt ook met speed. ls het uitgewerkt is kirijg je de symptomen waarvoor je ze gesbruikt extra heftig terug (reboundeffect)
Ik vond de verhalen van de scheikundige hobby-bob mannen wel leuk. Types "the cook"zeg maar.
Ben zelf niet vies van drugs en heb de meeste al wel eens mogen proeven. TOch denk ik dat het belangrijk is om te weten waar je mee bezig ben. En je kennis niet uit film (in het echt onploft een auto niet als ie in de berm rijdt) of van horen zeggen haalt.
wat ik ook bijna niet gezien heb is hoe je de schade aan je lichaam kan beperken. Veel drugs zijn niet per definitie ongezond, mits je weet wat het doet, en waar je op moet letten. Net als veganisten rekening moeten houden met hun levensstijl moeten mensen die regelmatig drugs gebruiken dat ook.
verder wens ik iedereen een goede drug toe en dar heel veel plezier mee
 
poe zei:
wat ik ook bijna niet gezien heb is hoe je de schade aan je lichaam kan beperken. Veel drugs zijn niet per definitie ongezond, mits je weet wat het doet, en waar je op moet letten.

Deel je kennis ! Maak een mooi gedetailleerd topic voor de xtc gebruikers over hoe ze hun lichaam gezond houden.
 
voorstellen???

haha, ik ben poe, woon op de antillen, ben ruim in de 30, ervaringsdeskundige, ex-straathoekwerker en jeugdhulpverlener. (nee, niet van het met een vinger zwaaiend type) Ben zelf niet vies van drugs, voornamelijk stimullerende.
las al iets over zelfoverschatting, wil zeker niet verkondigen dat ik de waarheid, als die bestaat,(opium was 2 eeuwenn gelden goed voor alle aandoeningen die ja maar kon verzinnen, van amphetamine kon je dagen zonder eten en dat was goed voor de lijn, en ongevaarlijk, cocaine was een fantastisch midicijn tegen van alles en nog wat, en tabak was zeer geschikt tegen astma)in pacht heb.
Maar je leert je kind ook dat hij niet zomaar de weg mag oversteken, hij moet dan eerst naar links, dan naar rechts, en dan weer naar links kijkne, komt er niets aan, kan hij veilig oversteken.
gelukkig is het dus nietzo dat ik allles weet, verre van dat. :)
 
goed weten wat je doet, wat de voors en egens zijn... das de juiste manier

wat heb je nu op btw? :mrgreen:
 
8) nog helemaal niets, ga zo lekker naar het strand, zwemmen,. Misschien later een pasito tuntun. heb vanacht gespaard. :D
 
poe zei:
8) nog helemaal niets, ga zo lekker naar het strand, zwemmen,. Misschien later een pasito tuntun. heb vanacht gespaard. :D
`

Wat is dat?


Verder vind ik dat je wel een punt hebt, maar houdt wel rekening met het feit dat je een community binnenkomt en meteen begint wat er volgens jou niet goed gaat.

Verder ben ik het helemaal met je eens dat hier te weinig word gepraat over de gevolgen en het verantwoord gebruik, maar zoals Dissonant al zei; Maak een mooie verantwoordextc FAQ!
 
het was zeker niet de bedoeling om het forum af te branden. heb hele goede stuken gellezen. Er zijn hier duidelijk ook veel mensen die wel weten waar ze het over hebben en wat ze doen. Ik probeerde eigenlijk alleen aan te geven dat het lastig is om te onderscheiden waar je wat aan heb en waar niet.
Nee, wil zeker geen negatieve kritiek spuien. Doe normaal nooit reageren op forums, maar vond het nu wel de moeite waard. Als er alleen maar rommel had gestaan zou ik dat zeker niet doen.
vond de site dus duidelijjk de moeite waard op aandacht aan te besteden.
objectieve informatie over druggebruik is schaars, je kan vaak kiezen tussen de hel en verdoemeniskant van het trimbos of de euforische aanbevelingen van de verstokte gebruiken. Somewhere in between is er vaak niet,. en hier kan je met wat zoeken dat zeker vinden.
excuses voor eventuele misvattingen.

ps. een pasito tuntun = een snuifje coke in het papiamentu. en coke is hier de enige degelijke en goedkoopste drugs 8)
 
poe zei:
het was zeker niet de bedoeling om het forum af te branden. heb hele goede stuken gellezen. Er zijn hier duidelijk ook veel mensen die wel weten waar ze het over hebben en wat ze doen. Ik probeerde eigenlijk alleen aan te geven dat het lastig is om te onderscheiden waar je wat aan heb en waar niet.
Nee, wil zeker geen negatieve kritiek spuien. Doe normaal nooit reageren op forums, maar vond het nu wel de moeite waard. Als er alleen maar rommel had gestaan zou ik dat zeker niet doen.
vond de site dus duidelijjk de moeite waard op aandacht aan te besteden.
objectieve informatie over druggebruik is schaars, je kan vaak kiezen tussen de hel en verdoemeniskant van het trimbos of de euforische aanbevelingen van de verstokte gebruiken. Somewhere in between is er vaak niet,. en hier kan je met wat zoeken dat zeker vinden.
excuses voor eventuele misvattingen.

ps. een pasito tuntun = een snuifje coke in het papiamentu. en coke is hier de enige degelijke en goedkoopste drugs 8)

Haha ik snap het hoor, ik denk bij sommige verhalen ook van "gaaaast". Mensen die toch gebruiken als ze depressief zijn, of vragen over hoe je je vrienden zo gek krijgt om eens coke te proberen, of toch die 4e pil erachteraan slikken...
 
Mjah vind je t vreemd? echte zware gebruikers zie je hier niet. dit is meer een soort knuffelforum
bekijk die post over "plaats je foto" maar eens.

en daarnaast heb je hier een hele zooi mensen die (net als ik) nachtenlang wakkerblijven op wat voor troep dan ook en uit totale nutteloosheid/verveling rondspoken hier. nubs dus.
 
"Nee ik doe niet aan drugs, drugs is zo slecht voor je"
- Drinkt een liter bier weg.
"Ik snap ook niet hoe mensen er verslaafd aan kunnen raken"
- Steekt een sigaret op.

Onbenullig of verkeerd geinformeerd? :P
 
Welkom en ik zou zeggen deel een beetje van die kennis die je hebt. Da's altijd de beste manier om onwetendheid aan te pakken.
 
Welkom! Ik geloof wel dat er een bron van waarheid in je betoog zit, zoals dat in vele ervaringen en meningen hier zit. Voor mij persoonlijk is dit forum vooral een bron van ervaringen van mensen die uit eerste hand hebben meegemaakt wat bepaalde drugs met hen doen. Ik probeer aan de hand van die ervaringen een beeld te vormen van wat ik wel en niet wil, en lees aan de hand van de hier gegeven informatie zoveel mogelijk op het internet (Erowid bv) over de dingen die me interesseren.

Daarbij denk ik dat dit forum voor sommige mensen ook een zeer sociale functie heeft, en dat is toch ook een beetje de bedoeling van een forum?

Pasa un bon dia!

Hemi
 
Poe.. aparte naamkeuze, maar toch welkom :)
Ik begrijp je punt, dit gedeelte van drugsgebruik word inderdaad te weinig belicht, en wijzelf houden er ons ook lang niet altijd aan. Om een voorbeeld te geven: Ikzelf heb op de DF meeting pas drugs gebruikt nadat ik een bodempje gelegd had (zelfs toen het tot 23:30 duurde totdat er eindelijk een pizzaria was die wou bezorgen). Maar aan de andere kant heb ik zeer recentelijk een hoop mdma weggesnoept, met de kanttekening dat ik in een ziekenhuisbed lig waar ik met moeite uitkan omdat ik een ritssluiting van 50 cm over m'n heup heb lopen met bijbehorende gevolgen. Lekker onverantwoord dus. Ik denk dat niet iedereen genoeg stilstaat bij wat ze hun lichaam aandoen, dat doe ik zelf ook te weinig.
 
DreamWeaver zei:
Ik denk dat niet iedereen genoeg stilstaat bij wat ze hun lichaam aandoen, dat doe ik zelf ook te weinig.

Onderschrift;
Alles wat ik hier schrijf is verzonnen

Nu snap ik je niet meer hoor...sta je nu wel of niet genoeg stil bij wat je je lichaam aan doet?? :wave:

edit; niet serieus bedoeld :wink:
 
Ik ben het er mee eens dat het belangrijk is goed geinformeerd te zijn; gezien dat de kans op ongelukken verkleind, en hoe minder ongelukken er gebeuren hoe beter het allemaal is.
Dus iedereen nu gewoon ff heel deze site doorlezen; inc. alle tripverslagen: www.erowid.org (heb ik van een aantal drugs ook gedaan door de tijd heen :mrgreen: )
 
Een stukje zelfreflectie kan geen kwaad. Zeker niet als je met drugs aan het experimenteren bent.
 
Terug
Bovenaan