MacLeod

Admin
Forumleiding
Beheerder
Artikel van eerder deze maand in de Volkskrant (met een mini-bijrol voor DF):

De dokter als dealer: ‘In Nederland is allang sprake van een stille opioïde-epidemie’

"Steeds vaker worden in Nederland zware pijnstillers voorgeschreven, hoewel uit de VS bekend is dat ze te vergelijken zijn met heroïne. De Volkskrant sprak met vier patiënten die verslaafd raakten. ‘Als mijn vrouw de oxycodon niet had verstopt, was ik zo weer begonnen.’"

Lees hier het hele artikel: https://www.volkskrant.nl/nieuws-ac...ke-van-een-stille-opioide-epidemie-~b7012083/
 

8️⃣6️⃣

Badass junkie
Doet me er aan denken dat ik ook nog zo'n pilletje heb liggen.

Overigens:
Op de website Drugsforum weten de ‘recreatieve’ gebruikers wel raad met oxycodon. Daar vertellen ze elkaar hoe ze de pillen crushen, snuiven, roken, shotten of chinezen. ‘Nasaal hakt ’t er harder in dan oraal’, tipt ene Poseidon.

en als ik dan zoek op gebruiker Poseidon:
De volgende leden konden niet gevonden worden: Poseidon.

???
 

Tijdloos

DF-koning
Tripreporter
Poseidon was een lid van de .info, en had een weinig-gebruikt account op de .nl onder een andere naam.
En nu een moment van rust zonder zorgen toekomst en verleden hoop ik dat geen pijn en zorgen meer heeft.

R.I.P brother
 
  • Like
Waarderingen: Fool

ATGC

Bewuste gebruiker
Ik zag dat artikel ook langskomen. Op zich ben ik het wel eens met dat opioiden niet zomaar voorgeschreven moeten worden. Bij pijn hoort een arts in mijn ogen gewoon het rijtje paracetamol -> NSAIDs -> Tramadol -> lompere opioïden en door te gaan. De gemiddelde persoon zal opioïden weer netjes afbouwen, maar er zijn natuurlijk altijd gevoelige mensen welke er door worden meegezogen.
Overigens denk ik wel dat artsen altijd een "correct" verhaal afdraaien. Er zullen hier en daar wel wat schuinmarcheerders tussen zitten :)

Ik hou persoonlijk ook niet van verhalen "medicijn X platstampen en opsnuiven" of "wat doet medicijn X, Y en Z bij elkaar?". Naast dat het niet verstandig is krijgen artsen/instanties het idee dat bepaalde stofjes gewild zijn en gaat de controle erop nog verder omhoog. De hedendaagse maatschappij gelooft namelijk in risicoreductie tot in het absurde, terwijl mensen ook een eigen verantwoordelijkheid hebben.
 
Bovenaan