Elk middel heeft zijn eigen gevaren. Bij GHB is dat met name de kans op overdosering en de kans op lichamelijke afhankelijkheid.
De kans op overdosering is er altijd omdat het verschil tussen een recreatieve dosering en een overdosering zo klein is. Dus dat GHB de dokter weghoudt, daar ben ik het niet mee eens. Veel gebruikers raken ervan in een coma, en dat is geen "slaapje"! Als iemand buiten bewustzijn is dan is het altijd noodzakelijk om daar medische hulp bij te hebben voor de monitoring van hartslag, bloeddruk, en ademhaling. Daarnaast is expertise nodig om goed te kunnen handelen als iemand die buiten bewustzijn is plotseling verslechtert, bijvoorbeeld als die persoon ineens begint te braken.
Van 1 keer in de week GHB gebruiken zul je waarschijnlijk niet een lichamelijke afhankelijkheid ontwikkelen. Als je het daarbij kunt laten. Wekelijks gebruik is wel een sterke risicofactor voor het ontwikkelen van een afhankelijkheid. Meestal zie je namelijk dat mensen over tijd vaker, langer, en meer gaan gebruiken, en daarmee geleidelijk steeds meer de grens gaan oprekken. Ik denk dus dat je meer waarborgen nodig hebt om te voorkomen dat je te vaak gebruikt. Je kunt ook nog nadenken over hoe lang je gebruikt. Want van zaterdagmiddag tot zondagavond doorgaan is natuurlijk risicovoller dan een enkele dosis.
Daarnaast is GHB neurotoxisch, wat concreet betekent dat je op lange termijn last kunt krijgen van geheugenklachten, maar ook angststoornissen. Dat gebeurt vooral bij mensen die vaak hoge doseringen nemen (en daarvan out gaan). Bij mensen die wekelijks gebruiken vinden er dus veranderingen plaats in de hersenen die het welzijn belemmeren.