Mijn beginnende verslaving

Neusje

Bewuste gebruiker
Beste mede DF-ers,

Graag wil ik even wat kwijt en dit forum is de perfecte plek om even mijn verhaal te doen, dus bij deze!

Op mijn 18e begon ik met blowen. Na 7 jaar verslaafd te zijn geweest (met af en toe stop periodes variërend van 1 tot 10 weken), telkens weer begonnen. Sinds zo'n 5 maanden lukt het mij om dat alleen nog maar 0-3x in de maand te doen. Van de 1 op de andere dag had ik er geen dagelijkse behoefte meer aan.

Rond mijn 23e ben ik begonnen met harddrugs. Het begon met een lijntje pep en later wat lijntjes keta. Dat vond ik niet heel bijzonder. Een tijdje daarna voor het eerst XTC gedaan, wat mij zeer goed is bevallen. Toen deed ik 1 keer in de 3 maanden een keer XTC met vrienden. Prima, zoals het hoort eigenlijk. Ook een keer pure MDMA met een vriend gedaan en ik weet nog waar we het toen over hadden. In onze omgeving werd heel veel (toen nog voornamelijk) 4MMC gebruikt. Ik zei tegen hem: "dat "miauw" moeten wij nooit gaan proberen man, met onze verslavingsgevoeligheid is dat veel te gevaarlijk voor ons." Hij vertelde dat hij al plannen had om het een keer te proberen, maar mij niet gezien, dacht ik. Tot ik een keer dronken op een verjaardag al mijn principes aan de kant schoof om toch maar een paar nakkies 4MMC uit te proberen. Het beviel, ik vond het lekker spul. Maar toen nog lang niet problematisch. Die avond hield ik het bij die 3 nakkies en heb ik niets van een craving ervaren.

Een tijdje later heb ik voor een feestje een grammetje 4MMC gefixt. Ik heb toen misschien een kwart of 1/3e gebruikt en de rest overgehouden. Dit kon ik dan heel lang thuis in een laatje bewaren zonder dat ik er ook maar een moment aan dacht. Bij het volgende feestje nam ik het weer mee en gebruikte ik weer ongeveer dezelfde hoeveelheid. Dit is best een tijdje goed gegaan. Wel werden de hoeveelheden steeds groter. Van ongeveer een kwart gram tot binges met 2-3 gram per persoon. Zorgwekkende hoeveelheden, maar toch zie ik die periode als minder zorgwekkend dan waar ik nu zit.

Helaas ben ik (ongeveer) sinds het stoppen met dagelijks blowen vaker naar andere middelen gaan grijpen. Vaker snuiven (voornamelijk 4 of 3MMC). Eerst had ik alleen behoefte aan 3/4MMC als ik dronken in gezelschap was. Later ging ik ook wel eens vanuit nuchtere staat alleen gebruiken. Ik merkte dat ik er heel geil van kon worden en de combinatie 3/4MMC en porno kan echt heerlijk (en gevaarlijk) zijn. Dit is waar het mis is gegaan. Nu heb ik niet alleen dronken cravings, maar ook als ik thuis ben en de volgende dag vrij ben. Ik kon het nog wel vaak laten, maar vooral de laatste 3 weken heb ik erg vaak gebruikt. 5 keer 3MMC en vorige week 2 keer NEP. In totaal dus 7 keer rotzooi gesnoven in 3 weken tijd. En dan ook (op een enkele keer na) steeds een nacht overslaan, ook dat is funest voor mijn lichaam. Elke keer als ik nu klaar ben met werken en de volgende dag vrij ben, krijg ik cravings om te gebruiken.

Als ik alleen thuis ben en aan de 3 of 4MMC zit kijk ik ongeveer 60% van de tijd porno en 40% van de tijd luister ik muziek (en ga daar dan helemaal in op).

Vorige week heb ik dus NEP uitgeprobeerd en ik werd van dit spul denk ik zelfs nog geiler dan van 3 of 4MMC. Waar ik aan de 3/4MMC dus 60% van de tijd porno keek, keek ik daar met NEP 99% van de tijd naar. Twee dagen later (afgelopen vrijdag op zaterdag) gelijk weer gebruikt. De afgelopen keer begon ik rond 17:15 en nam mijn laatste lijn de volgende ochtend om 11:45. Puur omdat ik om 16:00 een afspraak bij familie had, anders was ik makkelijk nog wat uurtjes doorgegaan. Ik merkte in de comedown veel lichamelijke bijwerkingen die niet goed voor je kunnen zijn: onregelmatige hartslag, druk op de borst en kortademig. Ik schrok hier wel een beetje van en heb tijdens de comedown de 1,5 gram die ik over had door het toilet gespoeld.

Goed. Ik had dus om 11:45 mijn laatste lijntje NEP op en om 16:00 aanwezig bij familie, nog volledig in de comedown. Ik probeerde zo normaal mogelijk te doen. Na alles wat ik zei was ik buiten adem door mijn kortademigheid. Gelukkig was rond 18:00 de comedown zo goed als voorbij en ging de rest van de avond vrij goed. Maar die eerste 2 uur waren vreselijk.

Gelukkig dat ik het door de wc heb gespoeld. Vooral met die kortademigheid was dat echt een besef moment voor mij "Waar de FUCK ben je mee bezig?! Wil je dood ofzo?" Maar dit ging voornamelijk om de NEP, nog niet om mijn 3MMC gebruik, wat de afgelopen tijd dus steeds erger werd.

Gisteren avond op het werk, zo'n 35 uur na het laatste lijntje NEP, voelde ik mij in 1 klap heel wazig/dizzy, een soort van stoned worden, zonder verder nog aan de drugs gezeten te hebben. Hier schrok ik van. Ik zei tegen collega's dat ik even niet zo lekker werd en ben toen even gaan zitten. Heb me toen die hele avond op het werk nog een beetje apart gevoeld, maar gelukkig was dat voor ik de auto in stapte weer over. Wel weer een extra besefmomentje dat ik erg moet gaan oppassen.

Ik had nog een zakje 3CMC thuis liggen, die ik gratis bij mijn NEP kreeg. Mijn verslavingsgevoelige brein zei (ondanks ik er sceptisch over was vanwege alle verhalen over de neurotixiciteit daarvan) nog tegen mij: "Hey, die kun je binnenkort even proberen als je weer wat daagjes vrij bent!" Dat was vrij snel al weer mijn plan geworden. Tot aan gisteren nacht.

Gisteren nacht ben ik vanuit een enigzins nuchtere staat een jointje gaan roken (dat was best lang geleden). Terwijl ik knetterstoned op de bank lag, dacht ik aan mijn (beginnende) verslaving en ging mij daar voor het eerst echt goed klote om voelen. Nuchter dacht ik vaak nog "ah joh, het kan nog zó veel erger", maar nu na die joint dacht ik daar dus compleet anders over. Ik heb mijn zakje 3CMC toen gepakt, ben naar de wc gelopen en 5 minuten staan twijfelen "moet ik dit nu wel écht weggooien?" Gelukkig won mijn gezonde (stonede) verstand het ditmaal van mijn verslaving en ik gooide het zakje leeg in de wc. Direct maakte het nare gevoel plaats voor een opgelucht en fijn gevoel.

Wat trouwens best opvallend is: zowel nuchter als dronken kan ik cravings krijgen naar snuiven, maar ik heb nog nooit na het (nuchter) roken van een jointje behoefte gehad om te snuiven. Als ik nuchter zin heb om te snuiven en ik rook een jointje, is de behoefte volledig verdwenen. Dronken ligt mijn lat om drugs te gebruiken veel lager, bijna helemaal op de grond. Stoned leg ik de lat dus blijkbaar veel hoger. Maar ik wil nu niet het vaak snuiven gaan vervangen door weer dagelijks blowen, want ik merkte toen ik vanmiddag wakker werd weer waarom ik oa. gestopt was: ik werd heel duf en moe wakker, kon mijn bed heel moeilijk uitkomen. Als je dagelijks blowt heb je dat niet eens meer door omdat het normaal is geworden.

Maar goed, weer over mijn beginnende verslaving: Ik ben er klaar mee! Ik wil nooit meer in mijn eentje snuiven. Ik wil niet zo diep in de put komen zoals ik wel eens op dit forum lees.

16 september ga ik naar een festival en mijn doel is om tot die tijd niet meer aan deze rotzooi te komen.

In mijn sociale kring weten 2 mensen dat ik wel eens alleen thuis gebruik, mijn broer en een vriend van mij. Ze weten niet dat ik het de afgelopen weken zo vaak heb gedaan en dat het dus problematisch aan het worden is. Binnenkort ga ik wel eerlijk mijn gebruik van de afgelopen tijd aan mijn broer vertellen. Hij is ooit een half jaar coke verslaafd geweest en is net een paar maanden van zijn pepverslaving af. Hem kan ik het in ieder geval zonder dat hij gaat oordelen vertellen. Niet dat die vriend wel gaat oordelen, maar toch. Het voelt fijner om het alleen aan mijn broer te vertellen.

Ik vind het ook heel fijn om dit verhaal hier kwijt te kunnen en ik hoop dat oa. dit forum mij ook de kracht geeft om het vol te houden.

Bedankt voor het lezen!

Rustig aan!

Neusje
 

giganerd

Belezen gebruiker
heftig man, ik hoop dat het je lukt om er van af te blijven!

ik moet eerlijk bekennen dat ik ook in een soortgelijke situatie zit (al is mijne een stuk minder heftig dan jouwe)

ik ben altijd al veel gevoeliger geweest voor downers, en ik kan echt gigantische cravings krijgen naar benzos/ opioiden etc.
ik heb ook altijd heel stoer gezegt “ik zou nooit verslaaft kunnen raken aan een upper” omdat ik het ook echt zo ervaarde, ik geniet van uppers gebruiken maar nooit echt last van cravings enzo gehad ermee

tot dat ik dus 3mmc en NEP heb geprobeert
NEP vondt ik veelste lekker maar ben ik toch van af gebleven
alleen zodra ik 3mmc heb/gebruik gaan al mijn remmen los, ik wordt gigantisch gierig (lijnen neerleggen waar ik normaal bang van zou worden) en niet stoppen tot dat alles op is.
ben laatst op een feest geweest waar ik eigenlijk alleen maar bezig ben geweest met snuiven en nieteens heb gefeest

ook steeds overdag er aan denken en stiekem plannen wanneer ik het weer ga doen

echt ongelofelijk verslavende shit man, zelfs voor iemand als ik die altijd een heftige voorkeur naar downers heeft gehad, kan me heel goed voorstellen hoe jij je nu voelt ook, super lastig
 

OtherShore

Badass junkie
Bedankt @Neusje en @Ikweetgeennaam voor jullie verhaal. Ik herken het gevoel van “ik raak de controle kwijt over mijn gebruik” heel goed. Dat is inderdaad het begin van een verslaving. Is het misschien een idee om al in dit stadium professionele hulp te zoeken? Voordat je doorschiet naar dagelijks gebruik?

Vaak spelen er op de achtergrond andere problemen mee. Het is moeilijk om hier inzicht in te krijgen zolang je gebruikt, maar de verslavingszorg kan je hier verder mee helpen.

Binnenkort ga ik wel eerlijk mijn gebruik van de afgelopen tijd aan mijn broer vertellen.
Dit klinkt als een goede stap.
 

RnB_fan

Bewuste gebruiker
Goed dat je zo vroeg al identificeert dat je richting een verslaving gaat! Als ik naar mijn eigen situatie kijk, heb ik de fase waar jij nu in zit ook gehad. Ik weet nog goed dat ik mij vaak heel schuldig voelde over mijn gebruik. Maar dat ik daar doorheen ben gegaan en dat schuldgevoel over gebruik daarna ook helemaal ben kwijtgeraakt. Toen is bij mij de full-blown verslaving (waar je hier op DF vaker over leest) echt begonnen..

Dus goed dat je dit zelf in ziet. Zelf zou ik echter even een paar maanden niets gebruiken, zodat het echt even helemaal uit je mentale systeem gaat. En misschien trek je dan wel de conclusie dat je helemaal geen behoefte meer hebt om te gebruiken. Of je hebt maandenlang cravings en beseft je hoe verslaafd je eigenlijk al bent (en hopelijk doet dat je dan stoppen).

Weet in ieder geval dat je je op zeer gevaarlijk terrein bevindt. Een volledige verslaving wens ik echt niemand toe. Succes!
 

_shikantaza

Badass junkie
Beste mede DF-ers,

Graag wil ik even wat kwijt en dit forum is de perfecte plek om even mijn verhaal te doen, dus bij deze!

Op mijn 18e begon ik met blowen. Na 7 jaar verslaafd te zijn geweest (met af en toe stop periodes variërend van 1 tot 10 weken), telkens weer begonnen. Sinds zo'n 5 maanden lukt het mij om dat alleen nog maar 0-3x in de maand te doen. Van de 1 op de andere dag had ik er geen dagelijkse behoefte meer aan.

Rond mijn 23e ben ik begonnen met harddrugs. Het begon met een lijntje pep en later wat lijntjes keta. Dat vond ik niet heel bijzonder. Een tijdje daarna voor het eerst XTC gedaan, wat mij zeer goed is bevallen. Toen deed ik 1 keer in de 3 maanden een keer XTC met vrienden. Prima, zoals het hoort eigenlijk. Ook een keer pure MDMA met een vriend gedaan en ik weet nog waar we het toen over hadden. In onze omgeving werd heel veel (toen nog voornamelijk) 4MMC gebruikt. Ik zei tegen hem: "dat "miauw" moeten wij nooit gaan proberen man, met onze verslavingsgevoeligheid is dat veel te gevaarlijk voor ons." Hij vertelde dat hij al plannen had om het een keer te proberen, maar mij niet gezien, dacht ik. Tot ik een keer dronken op een verjaardag al mijn principes aan de kant schoof om toch maar een paar nakkies 4MMC uit te proberen. Het beviel, ik vond het lekker spul. Maar toen nog lang niet problematisch. Die avond hield ik het bij die 3 nakkies en heb ik niets van een craving ervaren.

Een tijdje later heb ik voor een feestje een grammetje 4MMC gefixt. Ik heb toen misschien een kwart of 1/3e gebruikt en de rest overgehouden. Dit kon ik dan heel lang thuis in een laatje bewaren zonder dat ik er ook maar een moment aan dacht. Bij het volgende feestje nam ik het weer mee en gebruikte ik weer ongeveer dezelfde hoeveelheid. Dit is best een tijdje goed gegaan. Wel werden de hoeveelheden steeds groter. Van ongeveer een kwart gram tot binges met 2-3 gram per persoon. Zorgwekkende hoeveelheden, maar toch zie ik die periode als minder zorgwekkend dan waar ik nu zit.

Helaas ben ik (ongeveer) sinds het stoppen met dagelijks blowen vaker naar andere middelen gaan grijpen. Vaker snuiven (voornamelijk 4 of 3MMC). Eerst had ik alleen behoefte aan 3/4MMC als ik dronken in gezelschap was. Later ging ik ook wel eens vanuit nuchtere staat alleen gebruiken. Ik merkte dat ik er heel geil van kon worden en de combinatie 3/4MMC en porno kan echt heerlijk (en gevaarlijk) zijn. Dit is waar het mis is gegaan. Nu heb ik niet alleen dronken cravings, maar ook als ik thuis ben en de volgende dag vrij ben. Ik kon het nog wel vaak laten, maar vooral de laatste 3 weken heb ik erg vaak gebruikt. 5 keer 3MMC en vorige week 2 keer NEP. In totaal dus 7 keer rotzooi gesnoven in 3 weken tijd. En dan ook (op een enkele keer na) steeds een nacht overslaan, ook dat is funest voor mijn lichaam. Elke keer als ik nu klaar ben met werken en de volgende dag vrij ben, krijg ik cravings om te gebruiken.

Als ik alleen thuis ben en aan de 3 of 4MMC zit kijk ik ongeveer 60% van de tijd porno en 40% van de tijd luister ik muziek (en ga daar dan helemaal in op).

Vorige week heb ik dus NEP uitgeprobeerd en ik werd van dit spul denk ik zelfs nog geiler dan van 3 of 4MMC. Waar ik aan de 3/4MMC dus 60% van de tijd porno keek, keek ik daar met NEP 99% van de tijd naar. Twee dagen later (afgelopen vrijdag op zaterdag) gelijk weer gebruikt. De afgelopen keer begon ik rond 17:15 en nam mijn laatste lijn de volgende ochtend om 11:45. Puur omdat ik om 16:00 een afspraak bij familie had, anders was ik makkelijk nog wat uurtjes doorgegaan. Ik merkte in de comedown veel lichamelijke bijwerkingen die niet goed voor je kunnen zijn: onregelmatige hartslag, druk op de borst en kortademig. Ik schrok hier wel een beetje van en heb tijdens de comedown de 1,5 gram die ik over had door het toilet gespoeld.

Goed. Ik had dus om 11:45 mijn laatste lijntje NEP op en om 16:00 aanwezig bij familie, nog volledig in de comedown. Ik probeerde zo normaal mogelijk te doen. Na alles wat ik zei was ik buiten adem door mijn kortademigheid. Gelukkig was rond 18:00 de comedown zo goed als voorbij en ging de rest van de avond vrij goed. Maar die eerste 2 uur waren vreselijk.

Gelukkig dat ik het door de wc heb gespoeld. Vooral met die kortademigheid was dat echt een besef moment voor mij "Waar de FUCK ben je mee bezig?! Wil je dood ofzo?" Maar dit ging voornamelijk om de NEP, nog niet om mijn 3MMC gebruik, wat de afgelopen tijd dus steeds erger werd.

Gisteren avond op het werk, zo'n 35 uur na het laatste lijntje NEP, voelde ik mij in 1 klap heel wazig/dizzy, een soort van stoned worden, zonder verder nog aan de drugs gezeten te hebben. Hier schrok ik van. Ik zei tegen collega's dat ik even niet zo lekker werd en ben toen even gaan zitten. Heb me toen die hele avond op het werk nog een beetje apart gevoeld, maar gelukkig was dat voor ik de auto in stapte weer over. Wel weer een extra besefmomentje dat ik erg moet gaan oppassen.

Ik had nog een zakje 3CMC thuis liggen, die ik gratis bij mijn NEP kreeg. Mijn verslavingsgevoelige brein zei (ondanks ik er sceptisch over was vanwege alle verhalen over de neurotixiciteit daarvan) nog tegen mij: "Hey, die kun je binnenkort even proberen als je weer wat daagjes vrij bent!" Dat was vrij snel al weer mijn plan geworden. Tot aan gisteren nacht.

Gisteren nacht ben ik vanuit een enigzins nuchtere staat een jointje gaan roken (dat was best lang geleden). Terwijl ik knetterstoned op de bank lag, dacht ik aan mijn (beginnende) verslaving en ging mij daar voor het eerst echt goed klote om voelen. Nuchter dacht ik vaak nog "ah joh, het kan nog zó veel erger", maar nu na die joint dacht ik daar dus compleet anders over. Ik heb mijn zakje 3CMC toen gepakt, ben naar de wc gelopen en 5 minuten staan twijfelen "moet ik dit nu wel écht weggooien?" Gelukkig won mijn gezonde (stonede) verstand het ditmaal van mijn verslaving en ik gooide het zakje leeg in de wc. Direct maakte het nare gevoel plaats voor een opgelucht en fijn gevoel.

Wat trouwens best opvallend is: zowel nuchter als dronken kan ik cravings krijgen naar snuiven, maar ik heb nog nooit na het (nuchter) roken van een jointje behoefte gehad om te snuiven. Als ik nuchter zin heb om te snuiven en ik rook een jointje, is de behoefte volledig verdwenen. Dronken ligt mijn lat om drugs te gebruiken veel lager, bijna helemaal op de grond. Stoned leg ik de lat dus blijkbaar veel hoger. Maar ik wil nu niet het vaak snuiven gaan vervangen door weer dagelijks blowen, want ik merkte toen ik vanmiddag wakker werd weer waarom ik oa. gestopt was: ik werd heel duf en moe wakker, kon mijn bed heel moeilijk uitkomen. Als je dagelijks blowt heb je dat niet eens meer door omdat het normaal is geworden.

Maar goed, weer over mijn beginnende verslaving: Ik ben er klaar mee! Ik wil nooit meer in mijn eentje snuiven. Ik wil niet zo diep in de put komen zoals ik wel eens op dit forum lees.

16 september ga ik naar een festival en mijn doel is om tot die tijd niet meer aan deze rotzooi te komen.

In mijn sociale kring weten 2 mensen dat ik wel eens alleen thuis gebruik, mijn broer en een vriend van mij. Ze weten niet dat ik het de afgelopen weken zo vaak heb gedaan en dat het dus problematisch aan het worden is. Binnenkort ga ik wel eerlijk mijn gebruik van de afgelopen tijd aan mijn broer vertellen. Hij is ooit een half jaar coke verslaafd geweest en is net een paar maanden van zijn pepverslaving af. Hem kan ik het in ieder geval zonder dat hij gaat oordelen vertellen. Niet dat die vriend wel gaat oordelen, maar toch. Het voelt fijner om het alleen aan mijn broer te vertellen.

Ik vind het ook heel fijn om dit verhaal hier kwijt te kunnen en ik hoop dat oa. dit forum mij ook de kracht geeft om het vol te houden.

Bedankt voor het lezen!

Rustig aan!

Neusje
Probeer tot het festival niet te drinken. Zal het een stuk makkelijker worden om er vanaf te blijven. Niet dat dat per sé makkelijk is dan, maar you know :)

Mocht je nou blijven worstelen, ga dan een keer naar de huisarts om er over te praten. Wacht daar niet mee totdat je er dagelijks aan zit, of op werkdagen, of op meerdere grammen per sessie.
 

Neusje

Bewuste gebruiker
heftig man, ik hoop dat het je lukt om er van af te blijven!

ik moet eerlijk bekennen dat ik ook in een soortgelijke situatie zit (al is mijne een stuk minder heftig dan jouwe)

ik ben altijd al veel gevoeliger geweest voor downers, en ik kan echt gigantische cravings krijgen naar benzos/ opioiden etc.
ik heb ook altijd heel stoer gezegt “ik zou nooit verslaaft kunnen raken aan een upper” omdat ik het ook echt zo ervaarde, ik geniet van uppers gebruiken maar nooit echt last van cravings enzo gehad ermee

tot dat ik dus 3mmc en NEP heb geprobeert
NEP vondt ik veelste lekker maar ben ik toch van af gebleven
alleen zodra ik 3mmc heb/gebruik gaan al mijn remmen los, ik wordt gigantisch gierig (lijnen neerleggen waar ik normaal bang van zou worden) en niet stoppen tot dat alles op is.
ben laatst op een feest geweest waar ik eigenlijk alleen maar bezig ben geweest met snuiven en nieteens heb gefeest

ook steeds overdag er aan denken en stiekem plannen wanneer ik het weer ga doen

echt ongelofelijk verslavende shit man, zelfs voor iemand als ik die altijd een heftige voorkeur naar downers heeft gehad, kan me heel goed voorstellen hoe jij je nu voelt ook, super lastig
Inderdaad, hele verslavende zooi! Ik heb dat met 3MMC ook, niet stoppen voordat het op is en steeds dikkere lijnen neerleggen. Ondertussen weet je dat het heel schadelijk voor je is, maar tijdens gebruik heb je daar schijt aan.

Goed dat je verder van de NEP kunt afblijven!
Bedankt @Neusje en @Ikweetgeennaam voor jullie verhaal. Ik herken het gevoel van “ik raak de controle kwijt over mijn gebruik” heel goed. Dat is inderdaad het begin van een verslaving. Is het misschien een idee om al in dit stadium professionele hulp te zoeken? Voordat je doorschiet naar dagelijks gebruik?

Vaak spelen er op de achtergrond andere problemen mee. Het is moeilijk om hier inzicht in te krijgen zolang je gebruikt, maar de verslavingszorg kan je hier verder mee helpen.


Dit klinkt als een goede stap.
Ik wil het eerst zelf proberen, ik denk dat ik dat kan omdat ik nog niet té diep in de put zit (maar daar al wel in zit). Ik gok dat het bij mij puur mijn verslavingsgevoeligheid is icm mijn impulsiviteit. Ik kan honderden redenen opnoemen waarom iets niet verstandig is bijvoorbeeld, en er hoeft dan maar 1 ding te zijn waar ik enthousiast van wordt en dan doe ik het vaak al.

Ik ben het wel met je eens dat het niet onverstandig zou zijn om nu al hulp te zoeken, mocht ik blijven struggelen hiermee is dat zeker een stap die ik in overweging ga nemen.
Goed dat je zo vroeg al identificeert dat je richting een verslaving gaat! Als ik naar mijn eigen situatie kijk, heb ik de fase waar jij nu in zit ook gehad. Ik weet nog goed dat ik mij vaak heel schuldig voelde over mijn gebruik. Maar dat ik daar doorheen ben gegaan en dat schuldgevoel over gebruik daarna ook helemaal ben kwijtgeraakt. Toen is bij mij de full-blown verslaving (waar je hier op DF vaker over leest) echt begonnen..

Dus goed dat je dit zelf in ziet. Zelf zou ik echter even een paar maanden niets gebruiken, zodat het echt even helemaal uit je mentale systeem gaat. En misschien trek je dan wel de conclusie dat je helemaal geen behoefte meer hebt om te gebruiken. Of je hebt maandenlang cravings en beseft je hoe verslaafd je eigenlijk al bent (en hopelijk doet dat je dan stoppen).

Weet in ieder geval dat je je op zeer gevaarlijk terrein bevindt. Een volledige verslaving wens ik echt niemand toe. Succes!
Heftig om te lezen. Ook confronterend aangezien jij dit ook herkent in het beginstadium van je verslaving. Ik hoop dat ik dat schuldgevoel over gebruik nog even houd, zodat het makkelijker wordt om er vanaf te blijven.

Een paar maanden niet gebruiken zou zeker een verstandige keuze zijn. Echter heb ik al wel de keuze gemaakt om op het festival over ruim 5 weken wel te gebruiken. Voordeel is dan dat ik het niet alleen thuis gebruik. Mocht ik er daarna weer extra veel moeite mee hebben, is dat zeker een reden om er daarna nog langer vanaf te blijven. Ik ben er nog niet achter wat ik dan ga gebruiken. Misschien wel alleen XTC, aangezien dat niet verslavend op mij werkt.

Ik weet inderdaad dat ik mij op gevaarlijk terrein bevind en sinds een aantal dagen besef ik mij dat ook. Ik ga in ieder geval mijn best doen!

Hoe is het nu met je verslaving?
Probeer tot het festival niet te drinken. Zal het een stuk makkelijker worden om er vanaf te blijven. Niet dat dat per sé makkelijk is dan, maar you know :)

Mocht je nou blijven worstelen, ga dan een keer naar de huisarts om er over te praten. Wacht daar niet mee totdat je er dagelijks aan zit, of op werkdagen, of op meerdere grammen per sessie.
Niet drinken is zeker een verstandige keuze. Af en toe een enkel biertje na het werk ga ik er nog wel inhouden, het scheelt dat ik dan niet gelijk dronken ben.

Mocht ik hiermee blijven worstelen is het zeker een goed idee om naar de huisarts te gaan. Dat vind ik wel een hele stap, maar mocht dit erger worden heb ik geen andere keuze! Ik zit er niet op te wachten dat ik hier straks dagelijks aan zit inderdaad.
Wat goed dat je het zo zelf signaleert! Qua gevoel zat je er echt heel dicht tegenaan. Vooral die koppeling met porno lijkt me gevaarlijk gebied. Alleen thuis snuiven is volgens mij een fase die de meesten gewoon moeten vermijden.
Klopt, ik had nooit moeten beginnen met alleen thuis snuiven. Dat is mijn grootste fout geweest.

Bedankt allemaal voor jullie reacties, dat doet me goed!
 

Neusje

Bewuste gebruiker
(Best wel logische) tip van @DjYella : verveling tegengaan. Mijzelf bezighouden om zo de cravings te slim af te zijn. Ik ben net thuis van werk en ben morgen vrij. De afgelopen 7 keer een reden geweest om te gebruiken. Ik ga nu naar (niet gebruikende) vrienden toe en ga morgen bij mijn moeder op bezoek waar ik voor moet rijden, wat mij nu ook weerhoud om te gebruiken.

Ik moet wel zeggen dat ik momenteel überhaupt geen craving heb. Want waarom zou ik nu gebruiken als ik zo naar niet gebruikende vrienden ga en morgen met de auto naar mijn moeder rijd? Dat zou super onhandig zijn natuurlijk.

Mijn gevoel zegt nu dat het wel meevalt met de verslaving. Maar ja, volgende week ben ik een keer 3 dagen achter elkaar vrij, dat wordt een echte test.
 

Neusje

Bewuste gebruiker
Vanavond een oude hobby opgepakt hier, techno draaien met Traktor (software). De hele avond geen cravings naar de benzo gehad!
Dus dat zou best eens het proberen waard kunnen zijn @Neusje als je ook weer last krijgt, een leuke bezigheid.
Lekker bezig! Misschien moet ik dat eens met wat Drum & Bass proberen, thanks!
 

OtherShore

Badass junkie
@Neusje Ik hoop dat het je lukt om nu je gebruik sterk in te perken en vervangende activiteiten te vinden. Ik hoop dat het niet op een punt komt dat je, zoals @dupont hierboven al zei
er dagelijks aan zit, of op werkdagen, of op meerdere grammen per sessie.
Ik zou me nu nog geen zorgen gaan maken — je zet in ieder geval een goede stap door over je problemen te praten — maar als je merkt dat het niet lukt om je aan afspraken over gebruik met jezelf te houden, dan is dat een belangrijk waarschuwingssignaal. Waarschijnlijk moet je het nog even aankijken, maar vroeg ingrijpen is altijd makkelijker dan laat.
 

RnB_fan

Bewuste gebruiker
Inderdaad, hele verslavende zooi! Ik heb dat met 3MMC ook, niet stoppen voordat het op is en steeds dikkere lijnen neerleggen. Ondertussen weet je dat het heel schadelijk voor je is, maar tijdens gebruik heb je daar schijt aan.

Goed dat je verder van de NEP kunt afblijven!

Ik wil het eerst zelf proberen, ik denk dat ik dat kan omdat ik nog niet té diep in de put zit (maar daar al wel in zit). Ik gok dat het bij mij puur mijn verslavingsgevoeligheid is icm mijn impulsiviteit. Ik kan honderden redenen opnoemen waarom iets niet verstandig is bijvoorbeeld, en er hoeft dan maar 1 ding te zijn waar ik enthousiast van wordt en dan doe ik het vaak al.

Ik ben het wel met je eens dat het niet onverstandig zou zijn om nu al hulp te zoeken, mocht ik blijven struggelen hiermee is dat zeker een stap die ik in overweging ga nemen.

Heftig om te lezen. Ook confronterend aangezien jij dit ook herkent in het beginstadium van je verslaving. Ik hoop dat ik dat schuldgevoel over gebruik nog even houd, zodat het makkelijker wordt om er vanaf te blijven.

Een paar maanden niet gebruiken zou zeker een verstandige keuze zijn. Echter heb ik al wel de keuze gemaakt om op het festival over ruim 5 weken wel te gebruiken. Voordeel is dan dat ik het niet alleen thuis gebruik. Mocht ik er daarna weer extra veel moeite mee hebben, is dat zeker een reden om er daarna nog langer vanaf te blijven. Ik ben er nog niet achter wat ik dan ga gebruiken. Misschien wel alleen XTC, aangezien dat niet verslavend op mij werkt.

Ik weet inderdaad dat ik mij op gevaarlijk terrein bevind en sinds een aantal dagen besef ik mij dat ook. Ik ga in ieder geval mijn best doen!

Hoe is het nu met je verslaving?

Niet drinken is zeker een verstandige keuze. Af en toe een enkel biertje na het werk ga ik er nog wel inhouden, het scheelt dat ik dan niet gelijk dronken ben.

Mocht ik hiermee blijven worstelen is het zeker een goed idee om naar de huisarts te gaan. Dat vind ik wel een hele stap, maar mocht dit erger worden heb ik geen andere keuze! Ik zit er niet op te wachten dat ik hier straks dagelijks aan zit inderdaad.

Klopt, ik had nooit moeten beginnen met alleen thuis snuiven. Dat is mijn grootste fout geweest.

Bedankt allemaal voor jullie reacties, dat doet me goed!
Ik zou je nogmaals willen waarschuwen voor de fase waar je nu in zit. Dat je al besloten hebt om over 5 weken weer te gebruiken, zegt eigenlijk al genoeg. Je zit op de glijdende schaal. Aan de andere kant moeten de meesten eerst rock-bottom raken, voordat ze inzien dat gebruiken geen zin meer heeft. Dus zal mij waarschuwing waarschijnlijk nog weinig indruk maken.

Maar ik vind het lastig om te zien, mij volledig in je verhaal te herkennen, en je niet te waarschuwen. Voor je het weet ben je 10 jaar gebruik verder en heb je een levenslange verslaving te pakken. En hoe het met mijn verslaving gaat? Het gaat een stuk beter nu ik clean ben, maar het is en blijft iedere dag een strijd!
 

_shikantaza

Badass junkie
@Neusje af en toe een biertje gaat je niet helpen. Het wordt gewoon de vervanging van je 3-mmc. Nu even streng voor jezelf zijn dan kun je het misschien nog in de hand houden. Als straks je 3-mmc gebruik nog verder uit de hand loopt kun je nooit meer drinken want dan wordt gebruiken je ondergang en zul je alles op alles moeten zetten om dat te voorkomen. Ik spreek uit ervaring.
 

N3K0

Badass junkie
Zie dit maar als een expermientele fase en dat je die nu hebt gehad.
Je weet wat je wil en wat je niet wil.
Je bent nog jong en hebt vast nog een hoop dromen 😍

Probeer de komende paar jaren niksssss te gebruiken dus ook niet drinken.
MIsschien dat je daarna zo eens 1x int jaar of 3x inde 2 jaar iets kan gebruiken.
Blijf weg bij RC vendors schrijf je uit van alle nieuwsbrieven.

You can do thiss💪🏻💪🏻💪🏻
 

Neusje

Bewuste gebruiker
Ik zou je nogmaals willen waarschuwen voor de fase waar je nu in zit. Dat je al besloten hebt om over 5 weken weer te gebruiken, zegt eigenlijk al genoeg. Je zit op de glijdende schaal. Aan de andere kant moeten de meesten eerst rock-bottom raken, voordat ze inzien dat gebruiken geen zin meer heeft. Dus zal mij waarschuwing waarschijnlijk nog weinig indruk maken.

Maar ik vind het lastig om te zien, mij volledig in je verhaal te herkennen, en je niet te waarschuwen. Voor je het weet ben je 10 jaar gebruik verder en heb je een levenslange verslaving te pakken. En hoe het met mijn verslaving gaat? Het gaat een stuk beter nu ik clean ben, maar het is en blijft iedere dag een strijd!
Het probleem/gevaar zit hem bij mij voornamelijk in het alleen thuis gebruiken. Mijn doel is dan ook om nooit meer alleen thuis te gebruiken, maar enkel nog op festivals. Ik ga per jaar zo'n 2 tot 5 keer naar een festival. Over ruim 5 weken heb ik dus een festival, die ik een tijd geleden al gepland heb. Het is niet dat ik nu express extra veel festivals in ga plannen zodat ik toch nog lekker vaak kan blijven gebruiken.

Ik snap hoe dit over kan komen, zeker bij iemand die zelf verslaafd is geweest en aspecten van zijn beginnende verslaving in mijn verhaal herkend. Ik waardeer je waarschuwing ook ten zeerste hoor, absoluut!

Goed om te lezen dat je clean bent en het een stuk beter met je gaat. Taai dat het toch nog moeilijk blijft. Jij dan ook veel sterkte gewenst om het vol te houden!

Stop per direct met alleen thuis gebruiken en stop per direct met porno kijken onder invloed. Dat gaat je helemaal slopen.

En probeer eens 6 maanden geen drugs te gebruiken. Als dat niet lukt zou ik hulp overwegen.

Source: ik heb dit zelf veel te leip laten escaleren met alle gevolgen van dien.
Ik wil inderdaad stoppen/ik ben inderdaad gestopt met alleen gebruiken en porno kijken onder invloed. Nu moet ik dat nog volhouden, maar daar ga ik hard mijn best voor doen.

@Neusje af en toe een biertje gaat je niet helpen. Het wordt gewoon de vervanging van je 3-mmc. Nu even streng voor jezelf zijn dan kun je het misschien nog in de hand houden. Als straks je 3-mmc gebruik nog verder uit de hand loopt kun je nooit meer drinken want dan wordt gebruiken je ondergang en zul je alles op alles moeten zetten om dat te voorkomen. Ik spreek uit ervaring.
Af en toe een biertje zie ik niet als vervanging voor mijn 3MMC gebruik. Af en toe een biertje na het werk heb ik altijd al wel kunnen waarderen en dat associeer ik dan ook niet met drugsgebruik. Dat doe ik ook niet elke dag, maar gewoon, zo nu en dan, als ik daar zin in heb. Het worden ook nooit meer dan 1 of 2 biertjes als ik alleen ben, want in m'n eentje aangeschoten/dronken worden vind ik niks aan.

Dus of ik nou compleet nuchter óf met 1 of 2 biertjes thuis zit, dat gaat de craving niet meer of minder maken. Ik moet de komende tijd, als ik de dag erna vrij ben, mijzelf vooral zo veel mogelijk bezig houden. Dingen plannen om te doen, zo weinig mogelijk alleen thuis zitten niksen.

Alcohol drinken in gezelschap als ik de volgende dag vrij ben + alleen/ met gebruikende vrienden thuis zijn als ik de volgende dag vrij ben, dat zijn situaties die ik de komende tijd het beste kan voorkomen.
 

Cera

Belezen gebruiker
ik wil niet spreken over verslaafd zijn, maar ik begin te merken het gebruiken van 2cb te normaliseren. Dat komt omdat dit spul je serotonine niet uitput, maar als het ware overneemt. het geeft een enorme boost aan energie en zelfvertrouwen. En je hoor. vandaag weer het zelfde. ik moest naar het ziekenhuis voor de doktersafspraak en heb toch maar weer 7 a 9 mg 2cb gebruikt om alle ptss klachten te blokkeren.
 

Neusje

Bewuste gebruiker
ik wil niet spreken over verslaafd zijn, maar ik begin te merken het gebruiken van 2cb te normaliseren. Dat komt omdat dit spul je serotonine niet uitput, maar als het ware overneemt. het geeft een enorme boost aan energie en zelfvertrouwen. En je hoor. vandaag weer het zelfde. ik moest naar het ziekenhuis voor de doktersafspraak en heb toch maar weer 7 a 9 mg 2cb gebruikt om alle ptss klachten te blokkeren.
Een 2C-B verslaving heb ik nog nooit van gehoord, maar het zal vast mogelijk zijn. Zeker als je zo iets gebruikt om klachten van je PTSS te verdoven. Daar zal ik dan ook erg mee uitkijken als ik jou was. Ging je naar de dokter vanwege je PTSS?
 

giganerd

Belezen gebruiker
ik wil niet spreken over verslaafd zijn, maar ik begin te merken het gebruiken van 2cb te normaliseren. Dat komt omdat dit spul je serotonine niet uitput, maar als het ware overneemt. het geeft een enorme boost aan energie en zelfvertrouwen. En je hoor. vandaag weer het zelfde. ik moest naar het ziekenhuis voor de doktersafspraak en heb toch maar weer 7 a 9 mg 2cb gebruikt om alle ptss klachten te blokkeren.
ik heb zelf 3x per week getript op 2cb voor ongeveer 4 maanden, ook super hoge dosissen, en daar heb ik heftige HPPD aan overgehouden (hallucination persisting perception disorder) wat nog steeds niet weg is.
ik ben dus nooit gestopt met trippen op visueel gebied sinds ik niet meer 2cb gebruik.
het is minder erg als ik afleiding heb (iets om naar te kijken) maar als ik in bed lig of gewoon ergens naar kijk zonder reden dan heb ik volle visuals, ook hele heftige “visual snow” 24/7 waardoor ik alles wazig en vaag zie, zelfs autorijden gaat hierdoor voor mij moeilijk

dit krijgt niet iedereen maar ik zou er echt mee stoppen. zit zelf best in de shit door 2cb
 

Cera

Belezen gebruiker
ja herken t ook. ik ervaar een soort halo om alles en als ik gewoon voor mij uitstaar naar voorbijgangers dan volgt er een vertraagde aura achtige om hen heen met een delay. het vervormen van figuren komt gelukkig niet voor.
 

_shikantaza

Badass junkie
ik wil niet spreken over verslaafd zijn, maar ik begin te merken het gebruiken van 2cb te normaliseren. Dat komt omdat dit spul je serotonine niet uitput, maar als het ware overneemt. het geeft een enorme boost aan energie en zelfvertrouwen. En je hoor. vandaag weer het zelfde. ik moest naar het ziekenhuis voor de doktersafspraak en heb toch maar weer 7 a 9 mg 2cb gebruikt om alle ptss klachten te blokkeren.
Vluchten voor jezelf en je gedachten en emoties. Hèt kenmerk van verslaving.
 

Cera

Belezen gebruiker
Een 2C-B verslaving heb ik nog nooit van gehoord, maar het zal vast mogelijk zijn. Zeker als je zo iets gebruikt om klachten van je PTSS te verdoven. Daar zal ik dan ook erg mee uitkijken als ik jou was. Ging je naar de dokter vanwege je PTSS?
nee. ik ga naar de nefroloog. ik ben toen ik 9 jaar oud was plotseling ernstig ziek geworden. mijn bloed is over heel de wereld zo wat te gaan om te onderzoeken. nog nooit gevonden hoe het is ontstaan. bloed werd aangevallen door iets en heeft toen mijn alvleesklier en beide nieren aangetast. in 2010 was ik deels hersteld. in 2021 eindelijk nieuwe nier. aankomende jaren misschien een nieuwe alvleesklier. Ik moet echt Mdma of 2cb gebruiken in zo'n situatie als ik weer in het ziekenhuis kom. 't komt gelukkig niet vaak voor. Als ik niks neem zoals M of 2cb gaat het heel erg fout en raak ik mijzelf kwijt en denk dat ik dood ga van de angst. als ik zo'n aanval heb gehad kan ik een week niet meer vrolijk turnles geven aan kids en durf ik niet het bed uit te gaan in het donker. dus ja Mdma heeft mij sinds dit jaar heel goed geholpen. nefroloog, psycholoog en neuroloog weten dat ik dit gebruik en zijn oprecht verbaasd dat dit zo goed werkt bij bij. Maar ik moet van die 2cb niet te makkelijk gaan worden anders blijft het ook niet meer speciaal hè😜
 

Neusje

Bewuste gebruiker
nee. ik ga naar de nefroloog. ik ben toen ik 9 jaar oud was plotseling ernstig ziek geworden. mijn bloed is over heel de wereld zo wat te gaan om te onderzoeken. nog nooit gevonden hoe het is ontstaan. bloed werd aangevallen door iets en heeft toen mijn alvleesklier en beide nieren aangetast. in 2010 was ik deels hersteld. in 2021 eindelijk nieuwe nier. aankomende jaren misschien een nieuwe alvleesklier. Ik moet echt Mdma of 2cb gebruiken in zo'n situatie. t komt gelukkig niet vaak voor. Als ik niks neem zoals M of 2cb gaat het heel erg fout en raak ik mijzelf kwijt en denk dat ik dood ga van de angst. als ik zo'n aanval heb gehad kan ik een week niet meer vrolijk turnles geven aan kids en durf ik niet het bed uit te gaan in het donker. dus ja Mdma heeft mij sinds dit jaar heel goed geholpen. nefroloog, psycholoog en neuroloog weten dat ik dit gebruik en zijn oprecht verbaasd at dit zo goed werkt bij bij. Maar ik moet van die 2cb niet te makkelijk in worden anders blijft het ook niet meer speciaal hè😜
Jeetje, klinkt heel heftig zeg! Fijn dat je een nieuwe nier hebt! Wat vinden je psycholoog etc. ervan dat je drugs gebruikt in die situaties?
 

Cera

Belezen gebruiker
Jeetje, klinkt heel heftig zeg! Fijn dat je een nieuwe nier hebt! Wat vinden je psycholoog etc. ervan dat je drugs gebruikt in die situaties?
Ik moet sowieso elke dag mijn bloeddruk en hartslag meten. wij nierpatiënten krijgen allemaal een doos met meetapparatuur mee om thuis te meten. je zou denken dat je bloedruk enorm gaat stijgen door Mdma. maar dat is alleen wanneer het inkickt (dat warme en zweverige gevoel wat je krijgt). Al snel krijg ik weer een goede meting van een bovendruk van 115 en onderdruk van 76. hartslag 56. Heel goed juist voor iemand met 1 nier😀. buiten dat is ook epilepsie ontstaan na de operatie omdat ik een te hoge dosering tacroliumus kreeg waardoor ik 3 nachten niet heb kunnen slapen. toen die dag er na kreeg ik een aanval en was het gelijk duidelijk. Nou zelfs Mdma in microdosis houdt zo'n aanval op afstand. Niemand snapt er wat van.
 

Cera

Belezen gebruiker
Ik moet sowieso elke dag mijn bloeddruk en hartslag meten. wij nierpatiënten krijgen allemaal een doos met meetapparatuur mee om thuis te meten. je zou denken dat je bloedruk enorm gaat stijgen door Mdma. maar dat is alleen wanneer het inkickt (dat warme en zweverige gevoel wat je krijgt). Al snel krijg ik weer een goede meting van een bovendruk van 115 en onderdruk van 76. hartslag 56. Heel goed juist voor iemand met 1 nier😀. buiten dat is ook epilepsie ontstaan na de operatie omdat ik een te hoge dosering tacroliumus kreeg waardoor ik 3 nachten niet heb kunnen slapen. toen die dag er na kreeg ik een aanval en was het gelijk duidelijk. Nou zelfs Mdma in microdosis houdt zo'n aanval op afstand. Niemand snapt er wat van.
ik hoef gelukkig niet vaak naar het Erasmus MC voor controle. En daarbij sta ik op dit moment sterk in m'n schoenen en ga ik met al een frisser gevoel naar zo'n bezoek aan de dokter of neuroloog. Dus is Mdma voor mij verslavend? Nee. ik zou er niet aan moeten denken om het nu op een willekeurig moment te gebruiken.
 

Neusje

Bewuste gebruiker
Ik moet sowieso elke dag mijn bloeddruk en hartslag meten. wij nierpatiënten krijgen allemaal een doos met meetapparatuur mee om thuis te meten. je zou denken dat je bloedruk enorm gaat stijgen door Mdma. maar dat is alleen wanneer het inkickt (dat warme en zweverige gevoel wat je krijgt). Al snel krijg ik weer een goede meting van een bovendruk van 115 en onderdruk van 76. hartslag 56. Heel goed juist voor iemand met 1 nier😀. buiten dat is ook epilepsie ontstaan na de operatie omdat ik een te hoge dosering tacroliumus kreeg waardoor ik 3 nachten niet heb kunnen slapen. toen die dag er na kreeg ik een aanval en was het gelijk duidelijk. Nou zelfs Mdma in microdosis houdt zo'n aanval op afstand. Niemand snapt er wat van.
ik hoef gelukkig niet vaak naar het Erasmus MC voor controle. En daarbij sta ik op dit moment sterk in m'n schoenen en ga ik met al een frisser gevoel naar zo'n bezoek aan de dokter of neuroloog. Dus is Mdma voor mij verslavend? Nee. ik zou er niet aan moeten denken om het nu op een willekeurig moment te gebruiken.
Als een klein beetje MDMA voor jou in zulke situaties een aanval voorkomt en je daardoor geen andere enge medicijnen nodig hebt, is het misschien zo'n gek idee nog niet. Mits je het niet elke maand nodig hebt. Maar ik ben dan ook geen dokter.

Er zijn ook mensen die door een paar druppeltjes CBD olie per dag geen tot nauwelijks last meer hebben van epilepsie. Wellicht kun je dat eens proberen. Lijkt mij een gezondere oplossing dan MDMA.
 
Laatst bewerkt:

giganerd

Belezen gebruiker
ik hoef gelukkig niet vaak naar het Erasmus MC voor controle. En daarbij sta ik op dit moment sterk in m'n schoenen en ga ik met al een frisser gevoel naar zo'n bezoek aan de dokter of neuroloog. Dus is Mdma voor mij verslavend? Nee. ik zou er niet aan moeten denken om het nu op een willekeurig moment te gebruiken.
je bent alsnog gewoon je serotonine aan het uitputten, zelfs in lage dosis slurpt mdma al je gelukshormonen gewoon op, wat een extreem slecht idee is om regelmatig te doen

3-6 maanden is de regel he, die is er niet voor niks
zo lang heeft je brein gewoon nodig om te herstellen en weer normaal gelukshormonen aan te maken
 

Cera

Belezen gebruiker
je bent alsnog gewoon je serotonine aan het uitputten, zelfs in lage dosis slurpt mdma al je gelukshormonen gewoon op, wat een extreem slecht idee is om regelmatig te doen

3-6 maanden is de regel he, die is er niet voor niks
zo lang heeft je brein gewoon nodig om te herstellen en weer normaal gelukshormonen aan te maken
Tja heb er nu ook geen behoefte meer aan maar het heeft mij een paar keer geholpen. En dat was dan ook gewoon verspreid over een paar maanden. Nu zijn de dokters afspraken 1 keer in de 3 maanden. En een kater heb ik nooit gehad. Al moet ik wel toegeven dat ik aan regelmaat leef en veel zonlicht krijg waardoor m’n mentale toestand beter onder controle heb. Ik zou het verder niemand aanraden om het zelfde te doen met bijvoorbeeld het doel om uit een depressie te komen want dan wordt het juist erger en erger en werkt Mdma niet meer en krijg je last van hoofdpijn en misselijkheid.
 

Cera

Belezen gebruiker
Als een klein beetje MDMA voor jou in zulke situaties een aanval voorkomt en je daardoor geen andere enge medicijnen nodig hebt, is het misschien zo'n gek idee nog niet. Mits je het niet elke maand nodig hebt. Maar ik ben dan ook geen dokter.

Er zijn ook mensen die door een paar druppeltjes CBD olie per dag geen tot nauwelijks last meer hebben van epilepsie. Wellicht kun je dat eens proberen. Lijkt mij een gezondere oplossing dan MDMA.
Hahaha ja nee dank je. Heb dat al lang geprobeerd. Lamotrigine 150mg en valproïnezuur slik ik al meer dan 2 jaar en op vervelde gebeurtenissen of flashbacks voegen die pillen vrij weinig toe. Één likje m doet al het werk. Het duurt na zo’n kleine dosis ook niet heel lang. Als ik terug thuis ben heb ik niet de behoefte om weer te nemen. Mijn regel is echt : als het te heftig wordt en weer dat je vervolgens niet kan slapen van angst, dan geef ik mijzelf toestemming. En weer thuis bewaar ik het op een plek uit het zicht.
 

Neusje

Bewuste gebruiker
Ik denk de halve dag aan snuiven. Ik merk dat deze "beginnende" verslaving sterker is dan ooit en absoluut geen grapje is. Aankomende dinsdag t/m donderdag ben ik vrij. Mijn verslaafde brein vertelt mij dat ik maandag op werk alvast de rotzooi kan regelen, zodat als ik 's nachts thuis kom lekker de hele nacht/ochtend/middag kan gaan snuiven. Mijn gezonde verstand weet dat ik dat niet moet doen, maar damn, wat heb ik daar nu al fucking veel zin in. 😭
 

giganerd

Belezen gebruiker
Ik denk de halve dag aan snuiven. Ik merk dat deze "beginnende" verslaving sterker is dan ooit en absoluut geen grapje is. Aankomende dinsdag t/m donderdag ben ik vrij. Mijn verslaafde brein vertelt mij dat ik maandag op werk alvast de rotzooi kan regelen, zodat als ik 's nachts thuis kom lekker de hele nacht/ochtend/middag kan gaan snuiven. Mijn gezonde verstand weet dat ik dat niet moet doen, maar damn, wat heb ik daar nu al fucking veel zin in. 😭
zoek in die vrije dagen iets om te doen wat niet thuis zitten is!
je moet je nu al beseffen dat als je maandag begint met snuiven en masturberen dat je waarschijnlijk woensdag/ donderdag pas klaar bent, en de gigantische kater daarvan moet gaan facen
en dan gaan die cravings volgende week alleen maar erger zijn 🤒
het is niet alsof je in een “piek” van cravings komt, het wordt alleen maar erger met hoe vaker je je er aan “submit”
 

Neusje

Bewuste gebruiker
zoek in die vrije dagen iets om te doen wat niet thuis zitten is!
je moet je nu al beseffen dat als je maandag begint met snuiven en masturberen dat je waarschijnlijk woensdag/ donderdag pas klaar bent, en de gigantische kater daarvan moet gaan facen
en dan gaan die cravings volgende week alleen maar erger zijn 🤒
het is niet alsof je in een “piek” van cravings komt, het wordt alleen maar erger met hoe vaker je je er aan “submit”
Je hebt gelijk. Ik moet iets plannen die vrije dagen. Maar het liefst houd ik die dagen vrij, zodat ik kan snuiven. Terwijl ik weet dat dat fucking dom is om te doen. En ja, die cravings gaan elke keer dat ik mij er weer aan toegeef, alleen nog maar erger worden. Ik moet gewoon sterk blijven en er NIET meer aan toegeven. Nu is het nog "makkelijk" vergeleken volgende week, mocht ik maandag gaan snuiven..
 

giganerd

Belezen gebruiker
Je hebt gelijk. Ik moet iets plannen die vrije dagen. Maar het liefst houd ik die dagen vrij, zodat ik kan snuiven. Terwijl ik weet dat dat fucking dom is om te doen. En ja, die cravings gaan elke keer dat ik mij er weer aan toegeef, alleen nog maar erger worden. Ik moet gewoon sterk blijven en er NIET meer aan toegeven. Nu is het nog "makkelijk" vergeleken volgende week, mocht ik maandag gaan snuiven..
idd, het is ook best vanzelfsprekend allemaal
“gewoon afleiding zoeken”
“het wordt alleen maar erger” bla bla bla
maar het is meer een mentaal iets, ik struggle er zelf ook erg mee
zoals bijna alle verslaafden tegen je zullen zeggen
“het was gewoon de makkelijkste optie”
het kost je geen moeite om te zeggen fuck it en te gaan gebruiken, maar het kan je wel je hele leven gaan kosten
je problemen/verveling/stress facen is iets heel moeilijks, maar gaat 100x meer belonend zijn dan die korte drugsrush
 

giganerd

Belezen gebruiker
idd, het is ook best vanzelfsprekend allemaal
“gewoon afleiding zoeken”
“het wordt alleen maar erger” bla bla bla
maar het is meer een mentaal iets, ik struggle er zelf ook erg mee
zoals bijna alle verslaafden tegen je zullen zeggen
“het was gewoon de makkelijkste optie”
het kost je geen moeite om te zeggen fuck it en te gaan gebruiken, maar het kan je wel je hele leven gaan kosten
je problemen/verveling/stress facen is iets heel moeilijks, maar gaat 100x meer belonend zijn dan die korte drugsrush
het is ook menselijk om de makkelijkste optie te willen kiezen, ons brein is geprogrammeerd om te gaan voor de makkelijkste release van dopamine
maar op de lange termijn ga je vele malen meer genieten van een leven zonder 3mmc
 

_shikantaza

Badass junkie
Je hebt gelijk. Ik moet iets plannen die vrije dagen. Maar het liefst houd ik die dagen vrij, zodat ik kan snuiven. Terwijl ik weet dat dat fucking dom is om te doen. En ja, die cravings gaan elke keer dat ik mij er weer aan toegeef, alleen nog maar erger worden. Ik moet gewoon sterk blijven en er NIET meer aan toegeven. Nu is het nog "makkelijk" vergeleken volgende week, mocht ik maandag gaan snuiven..
Dit lijkt me een goed moment om bij de huisarts langs te gaan. Het gevecht aangaan met je verslaving is iets dat je altijd zult verliezen. De truc is juist om ‘t te accepteren en de onzinnigheid van je eigen grdachten in te zien. Zoek hulp 👍
 
Laatst bewerkt:

Damius

Bewuste gebruiker
Ik denk de halve dag aan snuiven. Ik merk dat deze "beginnende" verslaving sterker is dan ooit en absoluut geen grapje is. Aankomende dinsdag t/m donderdag ben ik vrij. Mijn verslaafde brein vertelt mij dat ik maandag op werk alvast de rotzooi kan regelen, zodat als ik 's nachts thuis kom lekker de hele nacht/ochtend/middag kan gaan snuiven. Mijn gezonde verstand weet dat ik dat niet moet doen, maar damn, wat heb ik daar nu al fucking veel zin in. 😭
Goed dat je dit aankaart en van je af schrijft. Ook ik zou adviseren om langs de huisarts te gaan. Idealiter plan je de afspraak in op de dag dat je anders voornemens was te snuiven, dan laat je naar jezelf toe zien dat het menens is. Ambulante verslavingszorg kan ik jouw fase dé uitkomst zijn. Je functioneert nog goed, constateert dat je verandering wilt en professionele hulp kan jou daarbij helpen zonder dat je uitvalt. Grijp deze fase en kans met beide handen aan zou ik zeggen. Overigens dekt je zorgverzekering het gewoon. Dus om de kosten hoef je het niet te laten.
 

OtherShore

Badass junkie
Ik denk de halve dag aan snuiven.
Mijn verslaafde brein vertelt mij dat ik maandag op werk alvast de rotzooi kan regelen, zodat als ik 's nachts thuis kom lekker de hele nacht/ochtend/middag kan gaan snuiven.
mocht ik maandag gaan snuiven..
Ik hoop niet dat je het serieus overweegt… Je bent waarschijnlijk verslavingsgevoelig. Dat maak ik op uit wat je hier deelt en het feit dat het in je familie zit. Gebruiken is dus spelen met vuur

Als je op jouw rock bottom aankomt en ziet welke schade je hebt aangericht dan ga je toch anders over drugs denken.
 
Laatst bewerkt:

Neusje

Bewuste gebruiker
Wat dat gisteren nou was weet ik niet. Vandaag, vanaf dat ik wakker ben denk ik er weer heel anders over dan gisteren. Nu heb ik totaal geen behoefte om maandag na het werk te snuiven. Daarom voelt de "need" om nu al hulp te zoeken ook niet zo groot.

Ik waardeer jullie tips en reacties, het is niet dat ik niet naar jullie wil luisteren of jullie tips niet serieus neem. Als ik echt blijf struggelen ga ik wat doen met jullie tips en hulp zoeken.
 
Bovenaan