• Heb jij ook een vraag over drugs?

    Welkom in het Vraag van de Week subforum! Hier beantwoordt wekelijks een professional van de Drugs Infolijn (onderdeel van het Trimbos Instituut) een vraag van een forumlid over drugs. We vinden het belangrijk dat op dit forum ook deskundigen een bijdrage leveren, want zoals met zoveel dingen, is het gebruik van drugs niet zonder risico's. Wees dus goed verbereid!

    Heb je een vraag? Stel deze hier!

    Om een vraag te kunnen stellen op het forum, moet je wel een account hebben en ingelogd zijn. Registreer hier!

Vraag van de Week Antwoord week 26: topiramaat en drugs

Drugs Infolijn

Gevalideerde professional
Professional
Vraag:

ik ben nieuw hier maar hopelijk kunnen jullie me hiermee helpen!
ik heb erg vaak last van migraine en heb nu als medicijn topiramaat voorgeschreven gekregen. dit moet ik dan dagelijks slikken, maar ik hoorde iets over dat je dit echt niet in combinatie met drugs moet doen..
nu rook ik soms wel eens wat wiet, gewoon met vrienden voor de lol. niet heel vaak en ook alleen wiet, niks anders. maar weet iemand of ik wiet mag roken in combinatie met die topiramaat die ik dan elke dag slik?

Antwoord:

Van de combinatie topiramaat en cannabis zijn geen interacties (wisselwerkingen) bekend. Dat er niets bekend is biedt natuurlijk geen garantie, met combineren blijft het altijd oppassen.

Jouw vraag gaat alleen over wiet in combinatie met topiramaat. Maar om deze vraag voor een breder publiek interessant te maken zullen we ook ingaan op de combinatie van topiramaat met stimulerende middelen (XTC, speed en cocaïne).

Bij zowel topimaraat als bij stimulerende middelen loop je kans op depressieve klachten. Door te gaan combineren is het risico hierop groter. Wanneer je topiramaat slikt is het dus af te raden om stimulerende middelen te gebruiken. Dit is sowieso af te raden wanneer je last hebt van migraine. Deze middelen worden namelijk in verband gebracht met het ontstaan van hoofdpijn en migraine door het vaatvernauwende effect.
 
Terug
Bovenaan